Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bolka, Cezaryny, Marioli 25 Marca 2019, 11:24
Dziś 9°C
Jutro 6°C
Sport
19 Lipca, 2018

Piłka nożna: Ostateczne składy nowych lig zatwierdzone

Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdził ostateczny skład dwóch najwyższych lig seniorskich w Wielkopolsce. Ustalono również, które okręgi będą odpowiadały za prowadzenie poszczególnych grup rozgrywek Ligi Międzyokręgowej. W najbliższych dniach zostaną opublikowane szczegółowe terminarze rozgrywek, a zasady awansów i spadków podane zostaną natomiast pod koniec miesiąca, po zatwierdzeniu przez Zarząd Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Wyjaśnijmy, że zgodnie z reformą rozgrywek, od sezonu 2018/2019 w Wielkopolsce funkcjonować będzie już tylko jedna grupa czwartej ligi składająca się z dwudziestu zespołów. Kolejnym, niższym szczeblem będą natomiast trzy grupy Ligi Międzyokręgowej, liczące po szesnaście drużyn każda i obejmujące swoim zasięgiem poszczególne okręgi

Grupa 1
okręg pilski i wschodnia część strefy poznańskiej
Grupa 2
okręg leszczyński
i zachodnia część strefy poznańskiej
Grupa 3
okręg kaliski i koniński

Skład czwartej ligi został ustalony na podstawie boiskowych rozstrzygnięć w sezonie 2017/2018 nie uległ zmianie. Na tym szczeblu zagra trzynaście zespołów z miejsc 1-7 obu grup czwartej ligi poprzednich rozgrywek (z wyłączeniem Mieszka Gniezno, który awansował do trzeciej ligi), spadkowicz z trzeciej ligi Centra 1946 Ostrów Wielkopolski oraz sześciu beniaminków, zwycięzców klas okręgowych. Przed startem rozgrywek w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się spotkanie przedstawicieli klubów, na którym omówione zostaną wszelkie kwestie organizacyjne i regulaminowe. Do drobnych korekt doszło natomiast w składach Lig Międzyokręgowych. Najważniejsze dotyczą grupy trzeciej, w której z gry zrezygnował Orzeł Grzegorzew. Wśród kolejnych w tabeli zespołów z okręgu konińskiego chętnych do awansu nie było, w związku z czym zapytania skierowano do drużyn z grupy kaliskiej i tym samym skład ligi uzupełniono o ekipę Zielonych Koźminek. Ponadto należy przypomnieć, że bez rozgrywania barażów awans uzyskała Raszkowianka Raszków wobec rezygnacji z gry Kasztelanii Brudzew. W składach grup pierwszej i drugiej względem założeń doszło do jednej roszady. Na podstawie klucza geograficznego zamieniono zespoły ze strefy poznańskiej i tak do grupy pierwszej trafili Błękitni Wronki, a ich miejsce w grupie drugiej zajęła Wiara Lecha Poznań. Uczestnicy Ligi Międzyokręgowej muszą zwrócić uwagę na kierowanie wszelkich spraw organizacyjnych do właściwego organu zarządzającego rozgrywkami. Za zmagania w poszczególnych grupach odpowiedzialne w sezonie 2018/2019 będą OZPN Piła – grupa 1, Wielkopolski ZPN – grupa 2 oraz OZPN Konin – grupa 3. W związku z tym zainteresowane kluby wszelkie zapytania i opłaty związane z rozgrywkami Ligi Międzyokręgowej muszą kierować nie do własnych okręgów, a do właściwych powyższych jednostek prowadzących rozgrywki danej grupy.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!