Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Benity, Maksymiliana, Teodozji 29 Maja 2020, 22:13
Dziś 11°C
Jutro 15°C
Sport
18 Września, 2019

Piłka nożna: Orzeł przystępuje do gry, o awans zagra w Odolanowie

Za nami druga runda Totolotek Pucharu Polski strefy kaliskiej. Znów obyło się bez większych niespodzianek, choć za nieznaczną można uznać porażkę Prosny Kalisz z rezerwami LKS-u Gołuchów. Spośród reprezentantów naszego regionu do kolejnego etapy walki o trofeum w strefie kaliskiej awansowały GKS Grębanin, Strażak Słupia i GKS Rychtal.

Przypomnijmy, że od sezonu 2019/2020 rozgrywki na szczeblu wojewódzkim i okręgowym przeszły diametralne zmiany. Rozgrywki pucharowe zostały zdynamizowane, a rywalizacja na szczeblu okręgowym toczy się z udziałem zespołów występujących co najwyżej w piątej lidze. Najistotniejszą zmianą obecnych rozgrywek jest modyfikacja podziału rozgrywek na etapy. W pierwszym rywalizacja toczyć się będzie pomiędzy zespołami z piątej ligi i klas niższych w podziale na strefy odpowiadające dotychczas funkcjonującym okręgom. Zgłoszone drużyny niezrzeszone oraz grające w Klasach A i B rozpoczną zmagania od rundy wstępnej. W pierwszej rundzie (1/32 finału strefowego) do gry włączą się zespoły z klas okręgowych, a w strefie poznańskiej - również drużyny z piątej ligi. W pozostałych strefach piątoligowcy udział w pucharze zaczną dopiero od trzeciej rundy (1/8 finału). Finały rozgrywek strefowych zaplanowano we wszystkich częściach regionu na 11 listopada. Ich zwycięzcy otrzymają trofeum i prawo gry wiosną na szczeblu wojewódzkim. Tam do zmagań dołączy siedem zespołów z trzeciej ligi i osiemnastu czwartoligowców. .

~ BAS

Więcej w nr 38 (1344) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!