Alfa, Leonii, Tytusa 19 Kwietnia 2024, 13:21
Jutro 5°C
Sport
18 Września, 2018

Piłka nożna: Orzeł nie wygrał, ale wciąż jest niepokonany

W meczu szóstej kolejki Orzeł Mroczeń podzielił się punktami w wyjazdowym meczu z Turem Turek. Spotkanie rozgrywane na stadionie pamiętającym pierwszą ligę zakończył się bezbramkowym remisem. Drużyna Marka Wojtasiaka po raz drugi w tym sezonie gubi punkty, ale po sześciu kolejkach jego podopieczni i tak pozostają niepokonani w obecnych rozgrywkach.

Siedem bramek w Ostrzeszowie. Lider rozgrywek wygrał aż 6:1 z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski. Katem koźminian okazał się Maciej Stawiński, który aż pięciokrotnie trafiał do bramki Białego Orła. Warto przypomnieć, iż w ostatnim meczu tych zespołów, w kwietniu tego roku, Victoria również wysoko, bo 5:1, pokonała drużynę z Koźmina Wielkopolskiego. W minioną sobotę ostrzeszowanie odnieśli jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo, a spotkanie było popisem Macieja Stawińskiego, który pięć razy, w tym dwa po uderzeniach z rzutów karnych, wpisał się na listę strzelców. Jedno trafienie dorzucił Michał Mazurek. Honorowego gola dla Białego Orła strzelił Wojciech Kamiński. Emocjonujący przebieg miało spotkanie Polonusa Kazimierz Biskupi z Zielonymi Koźminek. Drużyna z Koźmina po trafieniach Wojciecha Kranca i Roberta Lisieckiego prowadziła z gospodarzami do 62. minuty 2:0. Wtedy nastąpił jednak nieoczekiwany zwrot akcji i pełną pulę zgarnęli ostatecznie gracze z Kazimierza Biskupiego. Decydujące o losach zwycięstwa gospodarzy bramki padły w ostatnich czterech minutach spotkania. Najpierw w 88. minucie do wyrównania doprowadził Mateusz Czajka, a w ostatniej minucie doliczonego czasu gry trzy punkty Polonusowi zapewnił Mateusz Gołębiowski. Trzy punkty z meczów wyjazdowych wywiozły natomiast Wilki Wilczyn oraz SKP Słupca. Słupeccy piłkarze wygrali w Odolanowie z tamtejszą Odolanovią 3:2. Drużyna z Wilczyna z kolei zwyciężyła w Kobylinie z miejscowym Piastem 1:0. Dla graczy z Kobylina była to już piąta porażka w obecnym sezonie. Jedyny gol padł w 70. minucie po strzale głową Macieja Nowakowskiego. Gospodarze zasłużyli na co najmniej jeden punkt, ale niestety po raz kolejny zeszli z boiska pokonani. Piast najlepszą okazję miał w 25. minucie. Dominik Snela minął obrońcę i znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem. Pomocnik Piasta techniczną podcinką próbował pokonać bramkarza, jednak zmierzającą do pustej bramki piłkę zdołał wybić jeden z defensorów zespołu przyjezdnych. Blisko szczęścia był także Mateusz Wachowiak, ale dogonili go obrońcy Wilków i zapobiegli utracie gola. Na dobre rozkręciła się Stal Pleszew. Zespół z Pleszewa wzmocniony latem czołowymi postaciami trzecioligowego Jaroty Jarocin i KKS-u Kalisz pokonał na własnym stadionie Raszkowiankę Raszków 2:0. Solidną formę potwierdziła Astra Krotoszyn, która również przed własną publicznością nie dała szans Piastowi Czekanów. Mecz był popisem Jędrzeja Paczkowa, który aż trzykrotnie wpisywał się do meczowego protokołu. Jedyny bezbramkowy rezultat padł na stadionie w Turku, gdzie tamtejszy Tur podzielił się punktami z faworyzowanym Orłem Mroczeń. Drużyna Marka Wojtasiaka po raz drugi w tym sezonie zgubiła punkty, ale w dalszym ciągu zachowuje miano niepokonanej drużyny.

~ BAS

Wyniki 6. kolejki
MKS Tur 1921 Turek 0
LZS Orzeł Mroczeń 0
Orzeł: Rafał Peksa – Daniel Parzybót (Miłosz Jędrzejewski - 55’), Jakub Kupczak, Dariusz Luźniak, Jakub Strąk, Mariusz Bednarek, Kamil Jurasik, Rafał Janicki (Kamil Rabiega - 70’), Jacek Łaś (Marcin Grądowy - 87’), Kacper Małolepszy (Łukasz Gajewski - 65’), Marcin Górecki. Trener: Marek Wojtasiak.
KKS Astra Krotoszyn 3 (1)
LKS Piast Czekanów 1 (0)
Bramki: 1:0 Jędrzej Paczków - 39’, 2:0 Jędrzej Paczków - 52’, 2:1 Łukasz Przybylak - 54’, 3:1 Jędrzej Paczków - 69’.
KS Piast Kobylin 0 (0)
GKS Wilki Wilczyn 1 (0)
Bramka: 0:1 Maciej Nowakowski - 70’.
KS Stal Pleszew 2 (1)
LKS Raszkowianka Raszków 0 (0)
Bramki: 1:0 Mateusz Raczyk - 45’, 2:0 Błażej Ciesielski - 60’.
KP Victoria Ostrzeszów 6 (5)
Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 1 (0)
Bramki: 1:0 Maciej Stawiński - 2’, 2:0 Maciej Stawiński - 18’, 3:0 Maciej Stawiński - 29’ (z karnego), 4:0 Michał Mazurek - 31’, 5:0 Maciej Stawiński - 39’ (z karnego), 6:0 Maciej Stawiński - 46’, 6:1 Wojciech Kamiński - 77’.
MGKS Tulisia Tuliszków 3 (3)
GKS Sompolno 2 (0)
Bramki: 1:0 Adam Pacholski - 6’, 2:0 Adam Pacholski - 9’, 3:0 Jakub Cieślak - 36’, 3:1 Dawid Ławniczak - 74’, 3:2 Mateusz Kolibowski - 79’.
MLKS Odolanovia Odolanów 2 (1)
SKP Słupca 3 (1)
Bramki: 0:1 Łukasz Jaszczak - 32’, 1:1 Jakub Bąk - 42’, 1:2 Łukasz Pietrzak - 60’, 1:3 Łukasz Pietrzak - 78’, 2:3 Daniel Bąk - 86’.
GKS Polonus Kazimierz Biskupi 3 (0)
GOS Zieloni Koźminek 2 (1)
Bramki: 0:1 Wojciech Kranc - 25’, 0:2 Robert Lisiecki - 54’, 1:2 Damian Maciejewski - 62’, 2:2 Mateusz Czajka - 88’, 3:2 Mateusz Gołębiowski - 90+2’.