Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Augustyna, Ingi, Jaromira 29 Maja 2020, 01:28
Dziś 10°C
Jutro 15°C
Sport
19 Kwietnia, 2019

Piłka nożna: Orzeł na zwycięskiej ścieżce

Ani drgnęła czołówka zaplecza czwartej ligi po weekendowych meczach 20. kolejki. Cztery najlepsze zespoły rozgrywek odniosły bowiem pewne zwycięstwa. Czteropunktową przewagę nad SKP Słupca w tabeli utrzymał lider z Ostrzeszowa. Victoria tym razem błysnęła skutecznością, aplikując ostatniemu zespołowi rozgrywek pół tuzina goli. Z czołówki tabeli zwycięstwa odnosiły też drużyny z Odolanowa i Mroczenia. Odolanovia wygrała małe derby okręgu z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski, a Orzeł Mroczeń pozostał na zwycięskiej ścieżce dzięki ograniu przed własną publicznością Wilków Wilczyn.

W dwudziestej serii gier Ligi Międzyokręgowej Kalisz-Konin mecze wygrały cztery czołowe zespoły rozgrywek, a prowadzenie w tabeli utrzymała Victoria Ostrzeszów, która domowe zwycięstwo nad Zielonymi Koźminek zapewniła sobie dzięki okazałej wygranej w starciu z zamykającymi tabelę Zielonymi Koźminek. Kontakt z czołówką ponownie złapali gracze z Mroczenia. Po ubiegłotygodniowym przełamaniu i zwycięstwie z GKS-em Sompolno, Orzeł tym razem ograł na własnym obiekcie zdecydowanie słabsze Wilki Wilczyn. Zwycięstwo nad jedenastym zespołem rozgrywek nie przyszło jednak łatwo. Mroczenianie mimo przewagi bardzo długo nie potrafili udokumentować jej bramkami. O zwycięstwie drużyny Marka Wojtasiaka zadecydował ostatni kwadrans spotkania, w którym gospodarze zdołali dwukrotnie poderwać własnych kibiców z trybun. Najpierw w 77. minucie Marcin Górecki pokonał golkipera mroczenian, a następnie kropkę nad „i” postawił tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Rafał Janicki. Dzięki zwycięstwu drużyna z Mroczenia utrzymała kontakt z zajmującą trzecie miejsce w stawce Odolanovią Odolanów. Mroczenianie do miejsca na podium tracą zaledwie punkt. Odolanovia to zespół, który także w minionej kolejce zainkasował pełną pulę. Tym razem gracze spod Ostrowa Wielkopolskiego nie dali szans outsiderowi z Koźmina Wielkopolskiego, który zanotował siódmą porażkę z rzędu. Piłkarze z Odolanowa już w pierwszej połowie rozbili rywala, aplikując mu aż pięć goli.

~ BAS

Więcej w nr 16 (1322) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!