Beniny, Filipa, Judyty 7 Maja 2024, 03:35
Dziś 14°C
Jutro 14°C
25 Września, 2018

Piłka nożna: Orzeł depcze po piętach liderowi

Po siedmiu kolejkach Victoria Ostrzeszów jest niepokonana i prowadzi w ligowej tabeli z kompletem zwycięstw, mimo że ma za sobą starcia Turem Turek, Białym Orłem Koźmin Wielkopolski i SKP Słupca. Piotr Konstanciak, po spadku z czwartej ligi, stworzył rewelację rozgrywek, która jest wstanie rywalizować z każdym. Liderowi z Ostrzeszowa depcze po piętach grupa pościgowa, na której czele stoi Orzeł Mroczeń. Podopieczni Marka Wojtasiaka również nie zaznali goryczy porażki w tym sezonie, ale dwa remisy miały istotny wpływ na sytuację Orła w tabeli.

Tym razem mroczenianie nie pozostawili jakichkolwiek złudzeń i bez większych problemów rozbili w domowym meczu Zielonych Koźminek. Od samego początku Orzeł był zdecydowanym faworytem spotkania, w którym podejmował ligowego outsidera. Zieloni do meczu z Orłem nie mieli na koncie choćby jednego punktu i jak się później okazało, starcie w Mroczeniu również nie podreperowało dorobku graczy z Koźminka. Podopieczni Marka Wojtasiaka długo męczyli się jednak z najsłabszym zespołem rozgrywek. Bramka otwierająca wynik spotkania padła dopiero w 44. minucie. W drugiej połowie Orzeł również męczył się z outsiderem. Ostatecznie o okazałym zwycięstwie zadecydowało szesnaście minut, w których miejscowi zaaplikowali cztery bramki. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kacper Małolepszy, a po jednym trafieniu dołożyli Marcin Górecki oraz Jakub Kupczak. Orzeł zachował status drużyny niepokonanej i jego strata do prowadzącej Victorii w dalszym ciągu wynosi cztery punkty. Wciąż nierówno prezentują się natomiast gracze krotoszyńskiej Astry. Miniony tydzień nie był udany krotoszynian, którzy najpierw odpadli z Pucharu Polski, a następnie przegrali ligowe starcie z Raszkowianką Raszków. Pierwsza połowa niedzielnego starcia w Raszkowie nie przyniosła bramek. Te posypały się po przerwie. Najpierw w 53. minucie rezultat otworzył Damian Spaleniak. Zaczęło się od straty jednego z piłkarzy Astry w środku pola, w wyniku której piłka dotarła do gracza Raszkowianki, który pokonał Bartosza Jarysza strzałem po długim słupku. Po kilkunastu minutach krotoszynianie wyrównali za sprawą Szymona Polowczyka, który technicznym uderzeniem z rzutu wolnego nie dał szans bramkarzowi Raszkowianki. To było wszystko na co tego dnia stać było krotoszynian. Trzy minuty później miejscowi znów prowadzili. Po dośrodkowaniu z bocznego rejonu boiska piłkę w polu karnym przyjął Krzysztof Walczak, po czym obrócił się i strzelił nie do obrony. W 89. minucie gości dobił Filip Grzegorowski, popisując się atomowym uderzeniem z dystansu. Porażki doznał też drugi z przedstawicieli powiatu krotoszyńskiego na tym szczeblu rozgrywkowym. Mowa o Piaście Kobylin, który nie sprostał na wyjeździe Turowi Turek. W sobotę Piast doznał już szóstej porażki w obecnym sezonie. Tym razem podopieczni trenera Pawła Janasa ulegli Turowi 0:2. Mimo wielu chęci i ambicji piłkarze Piasta nie dali rady miejscowym. Pierwsza bramka dla Tura padła w dość kontrowersyjnych okolicznościach, bowiem ewidentnie faulowany był Patryk Kamiński. Sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie faulu. W 63. minucie było już 2:0. Po dośrodkowaniu jednego z graczy Tura Jakub Szymanowski interweniował tak niefortunnie, że piłka wpadła do siatki obok zaskoczonego golkipera. Piast Kobylin tylko raz odniósł zwycięstwo w obecnych rozgrywkach ligowych. W inauguracyjnej kolejce pokonał ekipę z Kazimierza Biskupiego 2:1. Od tego czasu w lidze notuje same porażki. Tymczasem drugie zwycięstwo w sezonie odniósł w niedzielę Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski. Drużyna Dariusza Maciejewskiego pokonał na własnym terenie Polonus Kazimierz Biskupi 4:1. Dwa pierwsze gole dla miejscowych padły po sytuacjach sam na sam z bramkarzem. Najpierw na listę strzelców wpisał się Mikołaj Szulc, a następnie pojedynek z golkiperem wygrał Fabian Wosiek. Po zmianie stron na 3:0 podwyższył Łukasz Konopka. W 73. minucie, jak się później okazało, honorowe trafienie dla gości zaliczył Mateusz Czajka wykorzystując rzut karny. Wynik meczu ustalił Wojciech Kamiński, który tym samym ukoronował swój dobry występ. Przy trzech golach dla Białego Orla zaliczył bowiem asysty. Drużyny z okręgu kaliskiego – Zieloni Koźminek i Piast Kobylin zamykają ligową tabelę. Zdecydowanie lepiej wiedzie się naszym reprezentantom w górnej części tabeli. Pierwsze cztery miejsca zajmują bowiem nasi przedstawiciele. Obok wspomnianej Victorii Ostrzeszów i Orła Mroczeń w ligowej czołówce plasują się jeszcze Odolanovia Odolanów i Stal Pleszew.

Wyniki 7. kolejki

LZS Orzeł Mroczeń 5 (1)
GOS Zieloni Koźminek 0 (0)
Bramki: 1:0 Rafał Janicki - 44’, 2:0 Kacper Małolepszy - 62’, 3:0 Kacper Małolepszy - 63’, 4:0 Marcin Górecki - 66’, 5:0 Jakub Kupczak - 78’.
Orzeł: Rafał Peksa – Jakub Kupczak, Daniel Parzybót (Bartosz Moś - 81’), Łukasz Gajewski (Marcin Grądowy - 74’), Rafał Janicki, Kamil Jurasik (Tomasz Froń - 84’), Dariusz Luźniak, Kacper Małolepszy, Mariusz Bednarek, Jakub Strąk (Kamil Rabiega - 63’), Marcin Górecki. Trener: Marek Wojtasiak.
MKS Tur 1921 Turek 2 (0)
KS Piast Kobylin 0 (0)
Bramki: 1:0 Michał Ignaczak - 46’, 2:0 Jakub Szymanowski - 63’ (samobójcza).
LKS Raszkowianka Raszków 3 (0)
KKS Astra Krotoszyn 1 (0)
Bramki: 1:0 Damian Spaleniak - 53’, 1:1 Szymon Polowczyk - 65’, 2:1 Krzysztof Walczak - 68’, 3:1 Filip Grzegorowski - 89’.
SKP Słupca 3 (1)
KP Victoria Ostrzeszów 4 (1)
Bramki: 0:1 Michał Mazurek - 14’, 1:1 Jakub Woźniak - 32’, 1:2 Maciej Stawiński - 60’, 1:3 Eryk Młoczyński - 67’, 2:3 Jakub Woźniak - 76’, 3:3 Jakub Woźniak - 86’ (z karnego), 3:4 Kornel Skorzybót - 90+3’.
GKS Sompolno 2 (0)
KS Stal Pleszew 2 (1)
Bramki: 0:1 Krzysztof Matuszak - 43’ (z karnego), 0:2 Jacek Pacyński - 72’, 1:2 Damian Kotkowski - 74’, 2:2 Damian Kotkowski - 80’.
Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 4 (2)
GKS Polonus Kazimierz Biskupi 1 (0)
Bramki: 1:0 Mikołaj Szulc - 34’, 2:0 Fabian Wosiek - 38’, 3:0 Łukasz Konopka - 53’, 3:1 Mateusz Czajka - 73’ (z karnego), 4:1 Wojciech Kamiński - 89’.