Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bony, Horacji, Jerzego 24 Kwietnia 2019, 12:15
Dziś 18°C
Jutro 20°C
Sport
10 Sierpnia, 2018

Piłka nożna: Okręgu, witaj! Początek przygody z pucharem

Zaledwie cztery drużyny z powiatu kępińskiego wystąpią w rundzie wstępnej kolejnej edycji piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu kaliskiego. Okręgowe rozgrywki „Pucharu tysiąca drużyn”, jak zwykło się nazywać rozgrywki o Puchar Polski, wystartowały w minioną niedzielę. W inauguracyjnym starciu rezerwy LKS-u Gołuchów wyeliminowały Las Kuczków. Dokończenie zdecydowanej większości spotkań zaplanowano na najbliższą niedzielę. W rundzie wstępnej do rozgrywek przystąpią LZS Mikorzyn, Sokół Bralin, Zawisza Łęka Opatowska oraz rezerwy Polonii Kępno.

Rozpoczęta w minioną niedzielę kolejna edycja piłkarskiego Pucharu Polski w okręgu kaliskim nie cieszyła się w tym roku zbyt dużym zainteresowaniem klubów uczestniczących w rozgrywkach Kaliskiej Klasy B i A, które do pucharowych rozgrywek przystępują na zasadzie dobrowolności. W rundzie wstępnej Okręgowego Pucharu Polski wystąpi osiemnaście drużyn. Wszyscy uczestnicy rundy wstępnej to kluby występujące w najniższych klasach rozgrywkowych prowadzonych przez Kaliski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. W premierowym starciu pierwszego etapu rozgrywek, o awans do kolejnej rundy zagrał Las Kuczków z rezerwami LKS-u Gołuchów. Niedzielne starcie, które otwierało pucharowe rozgrywki zakończyło się zwycięstwem i awansem rezerw czwartoligowca z Gołuchowa. W sumie, w pierwszym etapie batalii o Puchar Polski w okręgu kaliskim przystąpią cztery kluby z powiatu kępińskiego. W Mikorzynie miejscowy LZS zmierzy się z Sokołem Bralin, a rezerwy kępińskiej Polonii będę podejmować Zawiszę Łęka Opatowska. Emocji nie powinno zabraknąć z pewnością również w pozostałych konfrontacjach. Na uwagę zasługuje starcie rezerw Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski z CKS-em Zduny. W porównaniu do poprzednich lat do rozgrywek pucharowych nie zgłosiły się zespoły, które miałyby status debiutantów na piłkarskiej mapie okręgu. Przypomnijmy, że w pucharowych meczach w wypadku remisów zarządzone zostaną konkursy rzutów karnych. Nie będzie dogrywek. Wydział Gier Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej ustalił już także, że kolejna runda Pucharu Polski zostanie rozegrana w środę, 29 sierpnia o godzinie 17:00. Wystąpią w niej zwycięzcy meczów pierwszej rundy oraz trzy zespoły, które w pierwszym etapie otrzymały wolny los, a więc LKS Jankowy, OKS Ostrów Wielkopolski oraz Płomień Opatów. Dodajmy, że kluby z klasy okręgowej oraz trzecio i czwartoligowe dołączą do pucharowej rywalizacji od kolejnych rund.

~ BAS

Program rundy wstępnej:
Niedziela, 5 sierpnia 2018 roku
Las Kuczków – LKS II Gołuchów – 1:3
Niedziela, 12 sierpnia 2018 roku
13:00 Sulimirczyk – Orzeł Wysocko Wielkie
17:00 Polonia II Kępno – Zawisza Łęka O.
17:00 LZS Mikorzyn – Sokół Bralin
17:00 Masovia Kraszewice – KS Rogaszyce
17:00 CKS Zduny – Ostrovia II Ostrów
17:00 Liskowiak Lisków – Korona Chełmce
17:00 GKS Jaraczewo – Gladiatorzy Pieruszyce
17:00 Czarni Wierzbno – Ogniwo Łąkociny
WOLNY LOS: Płomień Opatów, LKS Jankowy,
OKS Ostrów Wlkp.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!