Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra 18 Stycznia 2020, 12:24
Dziś 4°C
Jutro 3°C
Sport
7 Sierpnia, 2019

Piłka nożna: Nowy sezon z nowymi zmianami

Nowy sezon ligowy 2019/2020 i co za tym idzie, nowy regulamin rozgrywek niesie ze sobą istotne zmiany w przepisach normujących rozgrywki. Najważniejsze to zwiększenie liczby zmian w piątej lidze, klasie A oraz B, rozszerzenie katalogu dokumentów dopuszczonych przy weryfikacji tożsamości zawodnika, a także zmiana zasad wypłacania ekwiwalentu sędziowskiego w przypadku nieobecności jednej z drużyn.

Główną modyfikacją dotyczącą przebiegu meczu jest zwiększenie liczby zmian możliwych do dokonania w trakcie spotkania. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej już na początku 2017 roku wprowadził pilotażowo w klasie A i B możliwość dokonywania 6 zmian. Jak pokazał czas, rozwiązanie to znakomicie się sprawdziło, dlatego też zapis o zmianach ponownie został zmodyfikowany dając szansę gry większej liczbie zawodników. W sezonie 2019/2020 dopuszczalna liczba zmian dokonanych w meczu przez jedną drużynę wyniesie: 4 w czwartej lidze (bez zmian w porównaniu do poprzedniego sezonu), 6 w piątej lidze (dotychczas były 4), 6 także w klasie okręgowej (bez zmian w porównaniu do poprzedniego sezonu), z kolei w klasach A i B liczbę zmian zwiększono z 6 do 7.

~ BAS

Więcej w nr 32 (1338) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!