Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Kleopatry, Witalisa 20 Października 2018, 17:07
Dziś 11°C
Jutro 10°C
Sport
13 Czerwca, 2018

Piłka nożna: Marcinki i Centra najwyżej

Zakończyły się już prawie rozgrywki w Wielkopolskiej Lidze Juniora Starszego (U-19) oraz w obu grupach Wielkopolskiej Ligi Juniora Młodszego (U-17). W obu kategoriach, na tym szczeblu, występowało pięć klubów z okręgu kaliskiego: Jarota Jarocin, Marcinki Kępno, Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, Stal Pleszew i Centra Ostrów Wielkopolski. Niestety, nie wszystkie drużyny zdołały utrzymać się w rozgrywkach.

W zakończonym sezonie 2017/2018, w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych i Starszych najwyższe lokaty, spośród drużyn reprezentujących kluby okręgu kaliskiego, zajęli tradycyjnie piłkarze Marcinków Kępno oraz Centry 1946 Ostrów Wielkopolski. Co prawda zespoły z kategorii juniora starszego mają jeszcze do rozegrania jedną kolejkę, ale pewne jest to, że właśnie drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego będzie najwyżej sklasyfikowanym zespołem okręgu w kategorii U-19. Centra zakończy sezon na szóstym, siódmym bądź w najgorszym wypadku ósmym miejscu w tabeli. Tymczasem Marcinki Kępno po raz kolejny wywalczyły drugie miejsce w rozgrywkach grupy pierwszej Wielkopolskiej Ligi Juniora Młodszego. Podopieczni Jacka Falszewskiego w ligowej tabeli dali się przeskoczyć tylko Kani Gostyń i to dopiero na samym finiszu rozgrywek. Piłkarze z Gostynia dzięki zwycięstwu w rozgrywkach grupy pierwszej zakwalifikowali się do dwumeczu, którego stawką będzie Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej i awans do rozgrywek makroregionalnych. – Jesteśmy zadowoleni z osiągniętego rezultatu, choć tak naprawdę pozostaje duży niedosyt. Przez większą część rundy wiosennej otwieraliśmy ligową tabelę i daliśmy wyprzedzić się dopiero na samym finiszu. Ale najważniejsze, że nasza młodzież ma możliwość ogrywania się w lidze wojewódzkiej. Rozegraliśmy w niej kilkanaście wartościowych spotkań, w których piłkarze mieli okazję sprawdzić się na tle drużyn z innych okręgów. Gra w tych rozgrywkach jest niezwykle ważnym elementem dla odpowiedniego rozwoju piłkarzy z naszego klubu – powiedział Jacek Falszewski, trener drużyny juniorów młodszych Marcinków Kępno.

~ BAS

Więcej w nr 24 (1279) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!