Bernarda, Biruty, Erwina 16 Kwietnia 2024, 23:20
Dziś 9°C
Jutro 7°C
17 Października, 2018

Piłka nożna: LKS pierwszym ćwierćfinalistą

Za nami pierwsze spotkanie 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Miejsce w gronie ośmiu najlepszych zespołów bieżącej edycji zapewnił sobie LKS Gołuchów, który wyeliminował Orła Mroczeń. Dokończenie tego etapu pucharowych rozgrywek odbyło się w środę, tuż po zamknięciu aktualnego wydania Tygodnika Kępińskiego.

Wbrew pozorom, w spotkaniu Orła Mroczeń z LKS-em Gołuchów trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Choć gołuchowianie występują na co dzień w czwartej lidze, a mroczenianie w lidze międzyokręgowej, to jednak podopieczni Marka Wojtasiaka nie stali na straconej pozycji. Mecz rozpoczął się jednak katastrofalnie dla mroczenian, którzy przegrywali od drugiej minuty 0:1 po samobójczym trafieniu Bartosza Mosia. Nadzieje miejscowych odżyły w 20. minucie, po tym jak do wyrównania doprowadził Rafał Janicki. Ale radość z wyrównania trwała zaledwie sześćdziesiąt sekund. Chwilę później Paweł Stempień zadał Orłowi drugi cios, po którym mroczenianie już się nie podnieśli. Później do bramki miejscowych trafiali jeszcze Krystian Benuszak i Patryk Kubczyk.

Wynik 1/8 finału
LZS Orzeł Mroczeń 1 (1)
LKS Gołuchów 4 (3)
Bramki: 0:1 Bartosz Moś - 2’ (samobójcza), 1:1 Rafał Janicki - 20’, 1:2 Paweł Stempień - 21’, 1:3 Krystian Benuszak - 35’, 1:4 Patryk Kubczyk - 68’.