Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Jacka, Mirosławy 3 Lipca 2020, 14:31
Dziś 19°C
Jutro 23°C
Sport
13 Czerwca, 2019

Piłka nożna: Liga na finiszu i wciąż jedna niewiadoma

 

Przed ostatnią kolejką w grupie Kalisko-Konińskiej Ligi Międzyokręgowej większość rozstrzygnięć jest wszystkim znana. Te, nad którymi wciąż wisi znak zapytania, dotyczą wyłącznie zespołów walczących o podium rozgrywek. O dwa miejsca walczą wciąż trzy zespoły – SKP Słupca, Odolanovia Odolanów oraz Orzeł Mroczeń. Przed decydującą kolejką pod kreską znajdują się piłkarze z Mroczenia, a w nieco bardziej komfortowej sytuacji są zespoły SKP i Odolanovii.

Nie ma wątpliwości, że ostatniej kolejce sezonu raczej nie będą już towarzyszyć tak wielkie emocje jak wcześniejszym. Losy mistrzostwa ligi międzyokręgowej i awansu do czwartej ligi są już rozstrzygnięte, ale nie oznacza to, że finisz na zapleczu czwartej ligi emocji nie przyniesie. Korespondencyjny pojedynek o miejsca na podium toczyć będą bowiem aż trzy zespoły. Najbliżej osiągnięcia tego celu są piłkarze ze Słupcy i Odolanowa, ale szanse zachowuje również Orzeł Mroczeń. Drużyna Marka Wojtasiaka znajduje się jednak w najgorszym położeniu przed ostatnią kolejką i co gorsza jej los będzie w dużym stopniu zależny również od innych zespołów. Piłkarze Orła by myśleć o zakończeniu sezonu na podium muszą ograć w sobotę Polonusa Kazimierz Biskupi i liczyć na potknięcia SKP Słupca bądź Odolanovii Odolanów. Bez większego ciśnienia podejdą do ostatniego spotkania gracze pozostałych drużyn, które zapewniły już sobie utrzymanie na kolejny sezon. Sobotnie starcie będzie więc pożegnaniem z rozgrywkami Zielonych Koźminek i Białego Orła Koźmin Wielkopolski, który stacza się coraz niżej w hierarchii naszego okręgu. Biały Orzeł ostatni mecz sezonu rozegra na wyjeździe w Pleszewie. W 29. kolejce koźminianie pożegnali się z własnym stadionem i kibicami.

~ BAS

Więcej w nr 24 (1330) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!