Floriana, Michała, Moniki 4 Maja 2024, 11:16
Jutro 23°C
Sport
26 Marca, 2019

Piłka nożna: Kurzawa na ustach kibiców w Danii

Pierwszy ligowy występ w wyjściowej jedenastce, pierwsze dziewięćdziesiąt minut spędzone w duńskiej Superlidze i pierwsze trafienie. Lepszej niedzieli wypożyczony z Amiens SC do FC Midtjylland Rafał Kurzawa nie mógł sobie wyobrazić.

FC Midtjylland wygrał w niedzielę z SoenderjyskE 2:1 w ramach 26. kolejki duńskiej Superligi. Premierowego gola w barwach ekipy z Herning zdobył polski pomocnik Rafał Kurzawa. Przypomnijmy, że pochodzący ze Świby zawodnik w styczniu trafił do FC Midtyjlland na zasadzie wypożyczenia z Amiens. Polski skrzydłowy musiał chwilę powalczyć o swoją pozycję w nowym zespole, ale jego trudy właśnie zaczynają się spłacać. Były gracz Zgody Olszowa, Sokoła Świba i Marcinków Kępno przyczynił się do wygranej swojej ekipy 2:1 nad SoenderjyskE, strzelając bramkę na 1:1 w 24. minucie. Uczestnik ostatniego mundialu zamykał długi słupek podczas wykonywanego z prawej strony rzutu rożnego. Kurzawa wyprzedził obrońcę i dopadł do piłki, która po odbiciu od słupka wpadła do bramki. To pierwszy gol reprezentanta Polski w drugim ligowym występie w Danii. Jednocześnie dla świbianina był to pierwszy występ w wyjściowej jedenastce oraz pełne dziewięćdziesiąt minut w barwach wicelidera duńskiej Superligi.