Bernarda, Biruty, Erwina 16 Kwietnia 2024, 21:10
Dziś 9°C
Jutro 7°C
28 Marca, 2018

Piłka nożna: Kurzawa jednym z najlepszych w starciu z Nigerią

Piłkarska reprezentacja Polski przegrała w piątek z Nigerią 0:1 w towarzyskim meczu we Wrocławiu. Bez wątpienia największym wygranym piątkowego meczu był pochodzący ze Świby Rafał Kurzawa. 25-letni pomocnik Górnika Zabrze pokazał trenerowi Adamowi Nawałce, że warto na niego stawiać. Dobrze radził sobie w obronie i biegowych pojedynkach z szybkimi rywalami. Z przodu też pomagał i stwarzał zagrożenie, głównie swoimi prostopadłymi podaniami, jak to z ósmej minuty, po którym Robert Lewandowski trafił w słupek, i stałymi fragmentami gry.

Jesienią ubiegłego roku, w swoim zaledwie kilkuminutowym debiucie w reprezentacji w meczu z Meksykiem Rafał Kurzawa był wyraźnie zestresowany, brakowało mu luzu z Górnika Zabrze. W piątek we Wrocławiu oglądaliśmy takiego Kurzawę, jakiego znamy z cotygodniowych występów w Ekstraklasie. Już w ósmej minucie mógł zaliczyć asystę, ale jego kapitalnej wrzutki nie wykorzystał Robert Lewandowski, który trafił w słupek. To była bodaj jego najlepsza akcja z gry. Poza tym wyróżniał się przy rzutach wolnych i rożnych. Jeszcze przed przerwą pochodzący ze Świby zawodnik znakomicie dośrodkował z wolnego, ale Grzegorz Krychowiak zmarnował bardzo dobrą okazję. Zasadniczo pomocnik Górnika powinien mieć w pierwszej połowie dwie asysty, ale przez nieskuteczność kolegów nie miał żadnej. Po przerwie miał więcej roboty w defensywie i tam wyglądało to już nieco słabiej. Były gracz Zgody Olszowa, Sokoła Świba i Marcinków Kępno zebrał jednak świetne recenzje. Bardzo ciepło o zawodniku z naszego regionu wypowiadali się trenerzy oraz byli zawodnicy. – W meczu z Nigerią bił stałe fragmenty jak na PlayStation. Nie wiem czy pamiętacie, był taki moment, że mieliśmy sześć rzutów rożnych z rzędu. On za każdym razem dośrodkowywał dosłownie w to samo miejsce. Identycznie podbiegał do piłki, identycznie się ustawiał do dośrodkowania i identycznie dokładał stopę do futbolówki. Uważam, że takiego zawodnika nie mieliśmy w reprezentacji naprawdę długo – tak komplementował Rafała Kurzawę w jednym z programów Tomasz Hajto.