Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Donata, Gizeli, Łukasza 17 Lutego 2020, 17:21
Dziś 12°C
Jutro 7°C
Sport
16 Sierpnia, 2018

Piłka nożna: Kurzawa czeka na debiut w Ligue1

Wbrew przewidywaniom mediów Rafał Kurzawa znalazł się w kadrze SC Amiens na inauguracyjny mecz Ligue 1 z Olympique Lyon. Na debiut w nowych barwach świbianin musi poczekać do następnej okazji.

Przed tygodniem informowaliśmy, że pochodzący ze Świby Rafał Kurzawa dołączył do SC Amiens, trzynastego zespołu ligi francuskiej w minionym sezonie. Trener Christophe Pelissier wiąże z byłym graczem Sokoła Świba, Zgody Olszowa i Marcinków Kępno duże nadzieje, ale w miniony weekend odstąpił od szybkiego wrzucenia go na głęboką wodę. W kraju mistrzów świata przewidywano, że niedzielny mecz z Oympique Lyon Rafał Kurzawa obejrzy z trybun albo w telewizji, tymczasem trener Amiens zabrał go ze sobą do Lyonu. Reprezentant Polski debiutu w nowych barwach jednak się nie doczekał, ale mógł oswoić się z otoczką towarzyszącą Ligue 1. Kolejną szansę na debiut świbianina we Francji będzie w najbliższą sobotę, kiedy jego zespół podejmie Montpellier HSC.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!