Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Dominika, Protazego 4 Sierpnia 2020, 10:46
Dziś 15°C
Jutro 21°C
Sport
14 Maja, 2020

Piłka nożna: Koniec sezonu dla niższych lig i klas młodzieżowych

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zgodnie z decyzjami prezesów wojewódzkich związków piłki nożnej wszystkie rozgrywki seniorskie w czwartych ligach i klasach niższych zostały odwołane, a sezon 2019/2020 jest oficjalnie zakończony. Na boiska nie wybiegną też zespoły młodzieżowe.

Jak uprawiać sport? Co można, a czego nie podczas treningów? Od poniedziałku, 4 maja, znów można w Polsce uprawiać sport i rekreację, ale na nowych zasadach, z pewnymi ograniczeniami. Wiele osób ma wątpliwości, jak te obostrzenia w dobie pandemii koronawirusa wyglądają. Ile osób może jednocześnie przebywać na boisku i na korcie? Czy trzeba nosić maski ochronne? Jak prowadzić treningi dorosłych, a jak dzieci do 13. roku życia? Czy można korzystać z siłowni na otwartej przestrzeni? Ile osób może uczestniczyć w grach zespołowych? Kiedy należy dezynfekować sprzęt sportowy? Na te i inne pytania dotyczące odmrażania sportu od 4 maja ministerstwo sportu przygotowało konkretne odpowiedzi i opublikowało je na swojej stronie internetowej. Możecie się z nimi zapoznać poniżej.

~ BAS

Więcej w nr 20 (1377) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!