Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Jacka, Mirosławy 4 Lipca 2020, 05:09
Dziś 19°C
Jutro 23°C
Sport
10 Stycznia, 2018

Piłka nożna: Komu awans, komu spadek?

Symulacja podziału lig w sezonie 2018/2019.

Nie od dziś wiadomo, że trwający sezon 2017/2018 rozpoczyna reformę rozgrywek, wskutek której w Wielkopolsce prowadzone będą tylko rozgrywki jednej grupy czwartej ligi, a także powstaną nowe ligi międzyokręgowe. By lepiej zobrazować zmiany, przedstawiamy symulację, jak wyglądałyby poszczególne ligi, gdyby sezon zakończył się po rundzie jesiennej obecnej kampanii rozgrywkowej.

Przypomnijmy, że zgodnie z założeniami reformy, w przyszłym sezonie czwarta liga będzie składać się z aż dwudziestu zespołów. Nowością będą ligi międzyokręgowe, w skład których wejdą trzy grupy rozgrywkowe. Grupa pierwsza obejmować będzie drużyny z okręgu pilskiego i wschodniej części strefy poznańskiej, grupa druga to z kolei zespoły z okręgu leszczyńskiego i zachodniej części strefy poznańskiej. Natomiast grupę trzecią utworzą zespoły z okręgów kaliskiego i konińskiego. Awanse oraz spadki będą obejmować wiele klubów, natomiast nie jest możliwe określenie dokładnej liczby zespołów spadających z czwartej ligi i awansujących z klas niższych. Dlatego też wiosną będziemy cyklicznie przedstawiać symulację zestawień ligowych. Będziemy je przygotowywać z rosnącą częstotliwością wraz ze zbliżającym się finiszem tego arcyciekawego sezonu.

~ BAS

Cały artykuł dostępny będzie w nr 2 (1257) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

~ ANTYREFORMA
2018-01-12  /  19:42

Po co komu znowu reforma? Co rok będą wprowadzać zmiany w rozgrywkach i mieszać... Po co komu to?