Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Pankracego, Renaty, Ryszarda 4 Kwietnia 2020, 07:33
Dziś 7°C
Jutro 8°C
Sport
6 Sierpnia, 2019

Piłka nożna: Kolejny zwrot akcji w IV lidze, Olimpia Koło jednak utrzymana

Trzej czwartoligowcy z poprzedniego sezonu, Orkan Śmiłowo, Krobianka Krobia i Sokół Pniewy, zrezygnowali z dalszej możliwości gry na tym szczeblu rozgrywkowym. W takiej sytuacji przed spadkiem z czwartej ligi uchroniła się Olimpia Koło. Kolanie skorzystali na zawirowaniach organizacyjnych oraz finansowych innych klubów i pomimo spadku w poprzednim sezonie, znów będą rywalizować na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w naszym województwie.

W sezonie 2018/2019 spadkowiczami w czwartej lidze zostały drużyny Zjednoczonych Trzemeszno, Olimpii Koło, Krobianki Krobia oraz Sokoła Pniewy. Dwie ostatnie drużyny pomimo sportowego spadku miały okazję zagrać jednak na szczeblu czwartej ligi w nadchodzącym sezonie. Całe zamieszanie związane ze spadkami i utrzymaniami rozpoczęło się wraz z początkiem lipca. Najpierw z gry w czwartej lidze zrezygnował Orkan Śmiłowo (8. miejsce w poprzednim sezonie). Główny sponsor klubu ze Śmiłowa, firma Farmutil wycofała się ze sponsorowania klubu, wobec czego władze Orkana podjęły decyzję o wycofaniu z rozgrywek. Następnie z możliwości występów zrezygnowały dwie drużyny ze strefy spadkowej – Sokół Pniewy i Krobianka Krobia, którą zaproszono pierwotnie w miejsce drużyny z Pniew. Następna w kolejce była więc Olimpia Koło, która akurat chęć gry w czwartej lidze wyraziła.

~ BAS

Więcej w nr 31 (1337) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!