Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra 18 Stycznia 2020, 12:45
Dziś 4°C
Jutro 3°C
Sport
8 Sierpnia, 2019

Piłka nożna: Kluby strefy kaliskiej walczą o gwiazdki PZPN

Pod koniec kwietnia rozpoczął się Program Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej dla szkółek i akademii piłkarskich. To innowacyjny projekt piłkarskiej centrali skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci. Do końca czerwca można było składać odpowiednie formularze zgłoszeniowe. Teraz władze Polskiego Związku Piłki Nożnej przedstawiły liczbę szkółek, które ubiegają się o uprawnienia i gwiazdki. W Wielkopolsce poprawne aplikacje na trzech poziomach złożyło 108 podmiotów.

Fundamentalnymi założeniami programu Polskiego Związku Piłki Nożnej jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego, stałe wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu, podnoszenie kompetencji fachowców dbających o sportowy i społeczny rozwój piłkarzy oraz szeroko rozumiana weryfikacja szkółek i akademii piłkarskich. Dzięki Programowi Certyfikacji rodzice oraz dzieci trenujące piłkę nożną będą mieć pewność, że szkółka piłkarska spełnia wyznaczane standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra instruktorsko-trenerska ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników. Z kolei szkółka zyska przewagę rynkową poprzez prestiżowe wyróżnienie ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej.
.
~ BAS

Więcej w nr 32 (1338) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!