Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Hanny, Klementyny, Łukasza 18 Października 2021, 10:44
Dziś 8°C
Jutro 15°C
Sport
23 Czerwca, 2021

Piłka nożna: Kępno w rozpaczy, Polonia 1908 Marcinki spadła z 4. ligi

Piłkarze z Alei Marcinkowskiego podzielili los między innymi Ostrovii Ostrów Wielkopolski, rezerw Warty Poznań czy Lubuszanina Trzcianka i zostali ósmym spadkowiczem z czwartej ligi. W ostatniej kolejce kępnianie ulegli na wyjeździe Polonii Leszno.

Siedem lat temu Polonia Kępno była na ustach kibiców w Wielkopolsce, kiedy jeszcze jako drużyna występująca w klasie okręgowej dotarła do finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Kępnianie ostatecznie przegrali finałowe starcie z Sokołem Kleczew, ale już rok po tych wydarzeniach biało-niebiescy świętowali upragniony awans do czwartej ligi. Te sukcesy nie pociągnęły za sobą kolejnych i klub z Alei Marcinkowskiego od kilku lat balansował na krawędzi. W tym sezonie piłkarze Polonii 1908 Marcinków nie zdołali wydostać się ze strefy spadkowej i po sześciu latach opuszczają zaplecze trzeciej ligi. Tym samym w nowym sezonie nasz region nie będzie miał żadnego przedstawiciela w czwartej lidze.

~ BAS

Więcej w nr 24 (1433) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!