Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kryspiny, Norberta, Sabiny 5 Grudnia 2022, 13:36
Dziś 2°C
Jutro 3°C
Sport
26 Października, 2022

Piłka nożna: Każdy z nas w dzieciństwie miał swoją Maracanę

Cariocas, jak nazywają się mieszkańcy Rio, traktują futbol niczym religię, świątynią jest Maracana, kiedyś największy, mogący wówczas pomieścić około 200 tys. fanów, a po dzień dzisiejszy najsłynniejszy stadion świata. Każdy, kto choć trochę interesuje się piłką nożną, wie, czym jest słynna Maracana. Wizyta na tym obiekcie to spełnienie marzeń każdego piłkarza i kibica.

Rio de Janeiro powstało nad Oceanem Atlantyckim, wśród przepięknych plaż z najsłynniejszymi na świecie Copacabaną i Ipanemą. Do 1960 r. Rio de Janeiro było stolicą kraju, natomiast po dziś pozostaje najbardziej znanym i rozpoznawalnym miastem w Brazylii. Symbolem znamiennym miasta oprócz plaż jest ogromny i górujący nad Rio posąg Chrystusa Odkupiciela na górze Corcovado, którego współtwórcą był nasz rodak Paul Landowski.

~ Oprac. Jarosław Pawlak

Więcej w nr 43 (1502) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!