Jutro 16°C
Sport
30 Stycznia, 2019

Piłka nożna: Już po pierwszych sparingach

Część drużyn z okręgu kaliskiego ma już za sobą pierwsze mecze kontrolne. Pierwszy sparing ma za sobą między innymi trzecioligowy przedstawiciel okręgu kaliskiego, który grał ligowym rywalem. W szeregach niemal wszystkich zespołów nie brakowało nowych twarzy.

Pierwszy tegoroczny mecz kontrolny w regionie rozegrali piłkarze Orła Mroczeń. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kępnie, mroczenianie ulegli trzecioligowemu Agroplonowi Głuszyna 3:5. Dla obu zespołów był to pierwszy kontakt z piłką po ponad dwóch tygodniach ciężkich przygotowań. Nic więc dziwnego, że składnych akcji było jak na lekarstwo. Pierwszy gol padł w 20. minucie i jako pierwsi z prowadzenia cieszyli się gracze z Głuszyny. Mroczenianie wyrównali bardzo szybko, bo zaledwie sześćdziesiąt sekund później, a na listę strzelców wpisał się Marcin Górecki. Pierwsza połowa należała do graczy Orła, którzy swoją nieznaczną przewagę udokumentowali drugim trafieniem Marcina Górecki. Zdecydowanie więcej działo się w drugiej części, a właściwie w ostatnich dwóch kwadransach. W tej części sparingu padło aż pięć bramek. Najpierw do wyrównania doprowadził Agroplon, a następnie goście zdołali wyjść na prowadzenie. W 75. minucie mecz rozpoczynał się na nowo, po tym jak Kamil Jurasik doprowadził do wyrównania. Sama końcówka należała już jednak do przyjezdnych. Trzecioligowiec z Głuszyny najpierw w 85., a następnie w 89. minucie zadał dwa ciosy, po których mroczenianie nie zdołali się już podnieść. Porażka z trzecioligowcem wstydu jednak nie przynosi i pokazuje, że przygotowania Orła zmierzają w odpowiednim kierunku. W kadrze drużyny z Mroczenia póki co nie zanosi się na jakiekolwiek roszady. Drużyna rozpoczęła przygotowania w składzie, który stanowił o sile w rundzie jesiennej. Tym samym w Mroczeniu postawiono więc na stabilizację dotychczasowego składu. – Na tą chwilę nie zanosi się na zmiany w składzie, wyjątek stanowić będzie powrót zawodników, którzy leczyli kontuzje. Będziemy przygotowywać się w niezmienionym składzie i mam nadzieję, że będziemy w dobrej dyspozycji, bo poprzednia runda pokazała, że jesteśmy wstanie zajmować miejsca w górnej części tabeli i chciałbym żeby tak zostało – powiedział Marek Wojtasiak, trener piłkarzy z Mroczenia. 23 stycznia, także w Kępnie, Orzeł zmierzył się z GKS-em Grębanin. Kolejnym rywalem Orła w meczach kontrolnych będzie Lotnik Twardogóra, trzeci zespół Wrocławskiej Klasy A, z którym podopieczni Marka Wojtasiaka zmierzą się 2 lutego (godz. 14:00). Tydzień później formę drużyny z Mroczenia sprawdzi z kolei Centra Ostrów Wielkopolski (godz. 14:00). Mecze z Lotnikiem oraz Centrą piłkarze Orła rozegrają na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Ostrzeszowie. 16 lutego piłkarze Orła wybiorą się do Kluczborka na sparing z Motorem Praszka (godz. 17:00), by tydzień później wrócić do Kępna na mecz z GKS-em Rychtal (22 lutego, godz. 14:0). Kluczbork ponownie będzie gospodarzem sparingu, w którym Orzeł zagra z OKS-em Olesno.