Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra 18 Stycznia 2020, 13:40
Dziś 4°C
Jutro 3°C
Sport
31 Lipca, 2019

Piłka nożna: Jest ostateczny kształt i podział A klasy

 

Znamy podział stu dwudziestu sześciu zespołów, które w zbliżającym się sezonie 2019/2020 przystąpią do rozgrywek Klasy A. Zmiany zaszły w całej Wielkopolsce, po tym jak rozgrywki zostały wchłonięte przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Zespoły z powiatu kępińskiego zagrają w grupie dziewiątej. W jej szeragach wystąpi w sumie czternaście zespołów.

Przypomnijmy, że decyzja o ostatecznym kształcie rozgrywek została poprzedzona szczegółową analizą kilku wariantów przedstawionych przez Wydział Gier i Ewidencji. Zarząd Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu 11 lipca podjął decyzję o wprowadzeniu formatu rywalizacji w 12 grupach po 12 zespołów. Uznano go wówczas za najbardziej korzystny, jednocześnie pozostawiono opcję zmiany decyzji, w przypadku zaistnienia nowych czynników, zmieniających ocenę wariantów. Do takiej też sytuacji doszło i ostatecznie zespoły rywalizować będą w 9 grupach po 14 zespołów.

~ BAS

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!