Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra 18 Stycznia 2020, 13:41
Dziś 4°C
Jutro 3°C
Sport
2 Sierpnia, 2019

Piłka nożna: Huragan zamiast rezerw Ostrovii

Poznaliśmy kolejny już podział stu dwudziestu sześciu zespołów, które w zbliżającym się sezonie 2019/2020 przystąpią do rozgrywek Klasy A. Zmiany zaszły w całej Wielkopolsce, po tym jak rozgrywki zostały wchłonięte przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Reforma rozgrywek, jak na razie, wprowadziła chaos do wielkopolskich rozgrywek. Nie ma tygodnia bez roszad w składach. W minionym tygodniu zmiany i przesunięcia dotknęły dwóch grup.

Decyzja, co do ostatecznego kształtu rozgrywek została poprzedzona szczegółową analizą kilku wariantów przedstawionych przez Wydział Gier i Ewidencji. Zarząd Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu w dniu 11 lipca podjął decyzję o wprowadzeniu formatu rywalizacji w 12 grupach po 12 zespołów. Uznano go wówczas za najbardziej korzystny, jednocześnie pozostawiono opcję zmiany decyzji, w przypadku zaistnienia nowych czynników zmieniających ocenę wariantów. Do takiej też sytuacji doszło i ostatecznie zespoły rywalizować będą w 9 grupach po 14 zespołów. Priorytetem przy wyborze było wypracowanie modelu, który będzie najkorzystniejszy dla wszystkich klubów w województwie. – Pod uwagę braliśmy wszelkie aspekty funkcjonowania drużyn. Najczęściej pojawiały się głosy zwracające uwagę na kwestie finansowe związane z dużymi odległościami. Stąd, gdy podejmowaliśmy decyzję w gremium zarządu za pierwszym razem, wariant 12x12 wydawał się nam optymalny. Analizowaliśmy jednak dalej sytuację i ostatecznie dokonaliśmy zmiany. Model 9x14 jest w tej chwili najkorzystniejszym rozwiązaniem dla wszystkich uczestników rozgrywek. Różnica w średnich odległościach wynosi tylko parę kilometrów, dajemy natomiast zawodnikom radość z gry w większym wymiarze i wprowadzamy najbardziej przejrzysty system awansów i spadków. Będzie on łatwy do zrozumienia, niezależnie od zakłócających sytuację ewentualnych spadków z trzeciej ligi – tłumaczył wówczas Paweł Wojtala, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

~ BAS

Więcej w nr 31 (1337) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!