Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Dominika, Protazego 4 Sierpnia 2020, 10:49
Dziś 15°C
Jutro 21°C
Sport
14 Maja, 2020

Piłka nożna: Historyczny punkt Orła w premierowym meczu

W środę, 12 czerwca 2013 roku, Mroczeń był najszczęśliwszą miejscowością w powiecie kępińskim. Piłkarze Orła otrzymali bowiem po raz pierwszy w prawie 70-letniej historii klubu szansę posmakowania gry w czwartej lidze. Drużyna z Mroczenia świętowanie mogła rozpocząć kolejkę przed zakończeniem sezonu. W przedostatniej kolejce druga w tabeli Kaliskiej Klasy Okręgowej Pogoń Nowe Skalmierzyce przegrała ze Stalą Pleszew 0:2, a taki rezultat oznaczał, że w ostatniej kolejce już nikt nie dogoni lidera z Mroczenia. Wiadomość o uzyskaniu awansu do czwartej ligi jeszcze przed ostatnim meczem sezonu ze Stalą Pleszew podziałała rozprężająco na drużynę Mariusza Posadzego. Świeżo upieczony czwartoligowiec pożegnał się z klasą okręgową porażką 0:1, która jednak nie mogła w żaden sposób popsuć świętowania z okazji awansu, o którym mroczenianie marzyli od kilku lat.

Dodatek sportowy „Tygodnika Kępińskiego” – „Echa Stadionów” wspomina najlepsze mecze z udziałem drużyn powiatu kępińskiego. W czerwcu 2013 roku w Mroczeniu trysnęły szampany, bowiem Orzeł po raz pierwszy w blisko 70-letniej wówczas historii klubu wywalczył upragniony awans do czwartej ligi. W historię napisaną przez klub z Mroczenia niektórym trudno było uwierzyć, ale awans Orła był czymś, o czym mówiło się w południowej części naszego województwa. Jeszcze kilka sezonów wcześniej o czwartej lidze w Mroczeniu najpierw tylko szeptano, potem mówiono coraz głośniej. Poszła też fama, że Orzeł tak naprawdę awansu nie chce, że właścicielom i działaczom się to nie kalkuluje, że organizacyjnie nie dadzą rady i że Mroczeń woli zostać w niższej lidze. 11 sierpnia 2013 roku gracze Orła w swoim premierowym występie w czwartej lidze zmierzyli się z Olimpią Koło i wówczas okazało się, że wszystkie te spekulacje nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Awans drużyny Mariusza Posadzego oznaczał także, że w sezonie 2013/2014 w czwartej lidze mieliśmy zobaczyć w końcu przedstawiciela powiatu kępińskiego. Po raz ostatni na tym szczeblu rozgrywkowym występował LKS Jankowy, a było to w sezonie 2008/2009.

Bartłomiej STEINERT

Więcej w nr 20 (1377) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!