Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2024, 11:13
Dziś 5°C
Jutro 6°C
9 Maja, 2019

Piłka nożna: Historyczny pogrom w finale, pierwszy taki wynik w historii

KKS Kalisz w środowym finale Pucharu Polski na szczeblu okręgowym nie dał najmniejszych szans Jarocie Jarocin. Grający przed własną publicznością kaliszanie wygrali aż 6:0 (4:0) i tym samym po raz ósmy w historii sięgnęli po to trofeum. To najwyższa wygrana w decydującym spotkaniu w dotychczasowej historii pucharowych rozgrywek w naszym okręgu.

W środowym finale Okręgowego Pucharu Polski kaliszanie rozbili Jarotę Jarocin 6:0. Hattrickiem popisał się Hubert Antkowiak, a po jednym golu dołożyli Robert Tunkiewicz, Patryk Jarantowicz i Alan Janowski, który w 38. minucie pokonał własnego bramkarza. Podopieczni Dariusza Marca dominowali nad rywalem od pierwszej do ostatniej minuty. Worek z bramkami rozwiązali już w 4. minucie, kiedy po faulu na Ivanie Vidalu Gonzalezie arbiter podyktował rzut karny, a skutecznie na bramkę zamienił go Hubert Antkowiak. Było to pierwsze, ale nie ostatnie trafienie czołowego snajpera KKS-u.

Więcej w nr 18 (1324) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.