Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Dominika, Protazego 4 Sierpnia 2020, 09:41
Dziś 15°C
Jutro 21°C
Sport
7 Maja, 2020

Piłka nożna: Historia zatoczyła koło, Ostrovia znów na drodze Płomienia

Sezon 2010/2011 był historycznym dla piłki nożnej w powiecie kępińskim, bowiem aż pięć zespołów z naszego regionu miało zameldować się na starcie Kaliskiej Klasy Okręgowej. Do występujących na tym szczeblu rozgrywkowym Polonii Kępno, LKS-u Jankowy i Orła Mroczeń dołączyli beniaminkowie – Pogoń Trębaczów oraz Płomień Opatów. Imponował zwłaszcza awans klubu z Opatowa, dla którego była to pierwsza w historii promocja Płomienia do Kaliskiej Klasy Okręgowej. Piłkarze Płomienia awans zapewnili sobie w imponującym stylu, bowiem już cztery kolejki przed zakończeniem sezonu w Kaliskiej Klasie A kibice z Opatowa mogli zacierać ręce na pojedynki z takimi firmami regionu jak Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, KKS 1925 Kalisz, Astra Krotoszyn, LKS Jankowy, KS Opatówek czy Polonia Kępno. Pierwsze dwie kolejki debiutanckiego sezonu Płomień musiał rozegrać na wyjeździe, dlatego też niezwykle interesująco zapowiadało się pierwsze starcie na własnym terenie, w Opatowie...


Dodatek sportowy „Tygodnika Kępińskiego” – „Echa Stadionów” wspomina najlepsze mecze z udziałem drużyn powiatu kępińskiego. Pod koniec maja 2010 roku piłkarze Płomienia Opatów dokonali rzeczy, która jeszcze kilka lat wcześnie wydawała się wręcz niemożliwa. Na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek w grupie drugiej Kaliskiej Klasy A gracze Płomienia przypieczętowali awans na zaplecze czwartej ligi, pokonując ówczesnego spadkowicza z klasy okręgowej, Pelikana Grabów 4:2. Był to pierwszy w historii awans klubu z Opatowa do Kaliskiej Klasy Okręgowej. Kilka lat wcześniej kibice w Opatowie musieli emocjonować się meczami w Kaliskiej Klasie B, ale ich wyczekiwanie zostały nagrodzone, bowiem już za kilka miesięcy w Opatowie miały gościć kluby z Krotoszyna, Kalisza, Kępna czy Ostrowa Wielkopolskiego. Sezon 2010/2011 na zapleczu czwartej ligi był nie tylko historyczny dla klubu z Opatowa, ale też dla całej piłki w powiecie kępińskim, bowiem aż pięć zespołów z naszego regionu przystępowało do sezonu na tym szczeblu rozgrywkowym.

~ Bartłomiej STEINERT

Więcej w nr 19 (1376) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!