Bony, Horacji, Jerzego 25 Kwietnia 2024, 06:00
Dziś 8°C
Jutro 9°C
5 Września, 2018

Piłka nożna: Drygas i Tuszyński strzelają w Ekstraklasie

Trzydzieści cztery bramki padły w ośmiu spotkaniach 6. kolejki Lotto Ekstraklasy. W zbudowaniu takiego wyniku udział mieli piłkarze wywodzący się z regionalnego środowiska piłkarskiego.

Wychowankowie Marcinków Kępno – Kamil Drygas i Patryk Tuszyński pokazali, jak powinno się strzelać gole. Tuszyński błysnął w domowym starciu Zagłębia Lubin z Lechem Poznań. Napastnik lubinian w 52. minucie zdobył bramkę, która zapewniła Zagłębiu cenne zwycięstwo nad Kolejorzem. Zdecydowanie gorsze nastroje towarzyszyły graczom Pogoni Szczecin. Duma Pomorza przegrała z Lechią Gdańsk 2:3, mimo że do 49. minuty prowadziła 1:0 po trafieniu Kamila Drygasa. Pomocnik szczecinian jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, ale ostatecznie jego dwa trafienia nie zapewniły Pogoni zdobyczy punktowej.