Irydy, Tamary, Waldemara 5 Maja 2024, 21:50
Dziś 21°C
Jutro 19°C
19 Września, 2023

Piłka nożna: Domowa porażka Polonii z imienniczką z Chodzieży

Piłkarze Polonii 1908 Marcinków Kępno przegrali w sobotnim meczu 8. kolejki czwartej ligi z imienniczką z Chodzieży 0:2 (0:1) i ponownie nie wykorzystali atutu własnego boiska. O porażce drużyny z Alei Marcinkowskiego zadecydowała między innymi świetna dyspozycja obcokrajowców grających w barwach beniaminka z Chodzieży. Gole dla przyjezdnych strzelali bowiem Ghańczyk Ibrahim Appiah i Brazylijczyk Correa De Almeida Wanderson. Dla biało-niebieskich, którzy zajmują dziesiątą pozycję, była to już czwarta porażka w obecnym sezonie.

Sobotnie starcie podopiecznych Marcela Surowiaka z beniaminkiem z Chodzieży było czwartym, jak dotąd, pojedynkiem kępnian na własnym obiekcie w obecnym sezonie. Póki co biało-niebiescy nie potrafią wykorzystać atutu własnego boiska, bo w sobotę znów nie potrafili zgarnąć pełnej puli. Z drugiej strony sobotni rywal kępnian coraz lepiej radzi sobie pod wodzą młodego, bo zaledwie 26-letniego, trenera Dawida Kisiela. Beniaminek przed tygodniem zdobył niezwykle cenny punkt w starciu z Huraganem Pobiedziska, a w sobotę wywiózł bardzo cenne zwycięstwo z Kępna. Wygraną zespołowi z Chodzieży dała fantastyczna dyspozycja graczy z Ghany oraz Brazylii. Wynik spotkania otworzył w 28. minucie Ibrahim Appiah, a szesnaście minut przed końcem zamknął go Correa De Almeida Wanderson.

Więcej w nr 38 (1548) 2023 r. „Tygodnika Kępińskiego”