Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Jacka, Mirosławy 3 Lipca 2020, 15:48
Dziś 19°C
Jutro 23°C
Sport
24 Maja, 2019

Piłka nożna: Biały Orzeł stacza się na dno, zaliczył drugi spadek z rzędu

Jeszcze cztery lata temu Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski ocierał się o trzecią ligę i zaliczany był do ścisłej czołówki naszego okręgu. Obecnie jednak drużyna z Koźmina Wielkopolskiego to obraz nędzy i rozpaczy. Piłkarze Białego Orła właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w przyszłym sezonie zagrają w klasie okręgowej. Gwoździem, który zabił trumnę koźminian okazała się wyjazdowa porażka z GKS-em Sompolno. W najbliższy weekend losy Białego Orła podzielą najprawdopodobniej Zieloni Koźminek.

Przed tygodniem poznaliśmy zespół, który w przyszłym sezonie zagra na boiskach czwartej ligi. W miniony weekend natomiast wyłoniono pierwsze ze spadkowiczów. Po wyjazdowej porażce z GKS-em Sompolno już wiadomo, że Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski drugi rok z rzędu zaliczy spadek. Na cztery kolejki przed końcem sezonu koźminianie zamykają tabelę grupy trzeciej Ligi Międzyokręgowej. W 26. serii koźminianie przegrali na wyjeździe z GKS-em 0:3. W pierwszej połowie gole nie padły, ale po zmianie stron miejscowi trzykrotnie znaleźli drogą do bramki przyjezdnych. Dwa trafienia zaliczył Damian Kotowski, a jedno dołożył Dawid Ławniczak. Biały Orzeł w dwudziestu sześciu meczach zgromadził na koncie zaledwie tuzin punktów. Koźminianie ostatnie ligowe zwycięstwo odnieśli 28 października ubiegłego roku, kiedy na własnym obiekcie pokonali Tura Turek (2:0).
W najbliższy weekend losy Białego Orła podzielę też zapewne Zieloni Koźminek, którzy w ostatnim meczu ulegli aż 2:7 Wilkom Wilczyn. Zieloni mają na koncie punkt więcej od zamykającego tabelę Białego Orła. Degradacja piłkarzy z Koźminka jest więc tylko kwestią czasu.
Choć przez długi czas się na to nie zanosiło, prawdopodobnie unikniemy dodatkowych spadków i ligę opuszczą, zgodnie z regulaminem, tylko dwa zespoły. Wszystko za sprawą korzystnych rozstrzygnieć na szczeblu centralnym i co za tym idzie trzecio oraz czwartoligowym. Wszystkie te warunki sprawiają, że miejsce czternaste daje w tej chwili utrzymanie i raczej się to nie zmieni. To dobra wiadomość między innymi dla Piasta Czekanów, Tura Turek i Raszkowianki Raszków.

~ BAS

Więcej w nr 21 (1327) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!