Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Izy, Rajmunda, Seweryna 8 Sierpnia 2022, 22:06
Dziś 17°C
Jutro 24°C
Sport
13 Grudnia, 2017

Piłka nożna: Biało-niebiescy zdradzają plany na zimę

Znany jest już niemal dokładny plan przygotowań piłkarzy Polonii Kępno do rundy rewanżowej obecnego sezonu. Drużyna prowadzona przez Bogdana Kowalczyka przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie w pierwszej połowie stycznia przyszłego roku. W notatniku trenera znalazło się siedem terminów, w których biało-niebiescy rozegrają mecze kontrolne. Pierwszym przeciwnikiem będzie występujący w opolskiej czwartej lidze LZS Starowice Dolne, z którym piłkarze z Alei Marcinkowskiego zmierzą się na boisku ze sztuczną nawierzchnią Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Kontrolne spotkanie z siódmym zespołem opolskiej czwartej ligi zaplanowano na sobotę, 27 stycznia. Siedem dni później biało-niebiescy rozegrają drugą potyczkę kontrolną. Rywalem kępnian będzie Hetman Byczyna, reprezentant Opolskiej Klasy Okręgowej. Kolejnym rywalem kępnian w meczach kontrolnych będzie walczący o ligowy byt czwartoligowy Zawisza Pajęczno, z którym biało-niebiescy zmierzą się 10 lutego. Tydzień (17 lutego) i dwa tygodnie później (24 lutego) rywalami kępińskich piłkarzy będę reprezentanci Kaliskiej Klasy Okręgowej – KS Opatówek i Zefka Kobyla Góra. 3 marca Polonia zagra towarzysko z czwartoligową Pogonią Oleśnica. Próba generalna przed ligą odbędzie się 10 marca, a formę kępnian sprawdzi wówczas WKS Wieluń, reprezentant Sieradzkiej Klasy Okręgowej. Większość spotkań zostanie rozegrana na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kępnie, a wybrani rywale to drużyny, z którymi kępnianie nie mają okazji mierzyć się zbyt często. – W ten sposób chcieliśmy nieco urozmaicić dobór sparingpartnerów. Do tej pory, niemal każdego roku graliśmy z tym samym zestawem przeciwników. Chcieliśmy zagrać jeszcze z drużyną trzecioligową, ale, niestety nie było takiej możliwości. Myślę, że przeciwnicy, z którymi zagramy, są ciekawi. Nie zawsze też ważne jest, z której ligi jest przeciwnik, bo mamy swoje cele na sparingach – powiedział Bogdan Kowalczyk, trener kępińskiej Polonii. Dodajmy, że początek zimowych przygotowań zaplanowano na 8 stycznia. Biało-niebiescy ligowe zmagania rozpoczną w sobotę, 17 marca od wyjazdowego starcia z Kanią Gostyń. Pierwsze spotkanie w 2018 roku, w roli gospodarza, gracze z Kępna rozegrają 24 marca z LKS-em Gołuchów. Przypomnijmy, że kępińska drużyna zakończyła pierwszą część sezonu na piątym miejscu w tabeli. Piłkarze z Alei Marcinkowskiego zgromadzili na swoim koncie trzydzieści dwa punkty – dziesięć razy zwyciężając, dwa remisując, doznali też pięciu porażek.

~ BAS

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!