Bony, Horacji, Jerzego 25 Kwietnia 2024, 05:47
Dziś 8°C
Jutro 9°C
15 Maja, 2018

Piłka nożna: Biało-czerwone rozgrywki Niepodległa CUP

Trzydzieści drużyn i blisko czterystu młodych piłkarzy rywalizowało w dniach 1 oraz 3 maja na baranowskim kompleksie sportowym Orlik w Turnieju Niepodległa Cup. Patronat nad imprezą, organizowaną przez Klub Olimpijczyka Olimpionik, sprawował Starosta Kępiński Witold Jankowski i Wójt Gminy Baranów Bogumiła Lewandowska-Siwek.

Piłkarskie zmagania na baranowskim kompleksie sportowym Orlik licznie oglądali rodzice. Organizatorom dopisała aura, a mecze rozgrywane były w pięknej, słonecznej pogodzie. Na starcie rozgrywanych turniejów stanęły zespoły z województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego i łódzkiego. Poszczególne turnieje otwierano odegraniem hymnu narodowego, a każdy z uczestników otrzymał biało-czerwony wiatraczek, symbolizujący drogę Polski do niepodległości. – Udało nam się połączyć to, co dzieciaki lubią najbardziej, czyli grę w piłkę nożną z elementem edukacyjnym. Myślę, że całe rozgrywki i ich oprawa wyglądały naprawdę bardzo dobrze. Imprezę Niepodległa CUP zorganizowaliśmy pierwszy raz w roku 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Było mnóstwo nagród. Dzieciaki były bardzo zadowolone, a trenerzy już pytali, czy w roku przyszłym odbędzie się kolejna edycja. Chciałbym też gorąco podziękować za wsparcie staroście Witoldowi Jankowskiemu i wójtowi gminy Baranów, Bogumile Lewandowskiej-Siwek – przyznaje Marcin Wiśniewski, prezes Klubu Olimpijczyka Olimpionik. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale. Na najlepszych czekały zaś puchary i nagrody indywidualne. Rywalizacja w pierwszej, historycznej edycji turnieju odbywała się w czterech kategoriach wiekowych. Do rywalizacji przystąpili chłopcy z roczników: 2007, 2008, 2009 oraz 2010. W najstarszej kategorii wiekowej, a więc turnieju rocznika 2007 triumfowali jedenastolatkowie Startu Namysłów, którzy na finiszu rozgrywek okazali się lepsi od WKS-u Wieluń oraz Akademii Piłkarskiej Wieruszów. Królem strzelców w tej kategorii wiekowej został Mikołaj Piszczałka z AP Wieruszów. Pozostałe nagrody powędrowały do Namysłowa i Wielunia. Krzysztof Kozyra ze Startu został najlepszym zawodnikiem, a Tobiasz Kostrzewa otrzymał nagrodę dla najlepszego bramkarza. W roczniku 2008 zwyciężyli piłkarze Warty Sieradz, którzy na podium wyprzedzili Łużyczankę Kuźnica Grabowska oraz Akademię Piłkarską Wieruszów. Rywalizację turnieju rocznika 2009 zdominowali gracze Akademii Piłkarskiej Reissa. Zwyciężyli młodzi gracze z oddziału kaliskiego, a na drugim stopniu podium stanęli z kolei piłkarze z Kępna. Najniższe podium przypadło Łużyczance Kuźnica Grabowska, która otrzymała jeszcze wyróżnienie indywidualne dla najlepszego bramkarza. Została nim Wiktoria Zmyślona. Tytuł dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał natomiast Bruno Gaweł z kępińskiej Akademii Piłkarskiej Reissa. W najmłodszej kategorii wiekowej (2010) nie prowadzono klasyfikacji. Na starcie stanęło siedem zespołów, które rywalizowały systemem każdy z każdym. Wszyscy otrzymali trofea za udział, a czterech uczestników wyróżniono nagrodami indywidualnymi. Królem strzelców został Szymon Siwek z AP Wieruszów, a jego klubowy kolega, Kacper Janas otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika. Tytuł dla najlepszego golkipera otrzymał natomiast Bartek Sibiński z Łużyczanki Kuźnica Grabowska. W turnieju rocznika 2010 przyznano jeszcze nagrodę specjalną. Otrzymała ją Anna Rosa, reprezentantka KB Doruchów.