Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Błażeja, Margerity, Saturnina 30 Listopada 2020, 06:35
Dziś 1°C
Jutro 1°C
Perzów
23 Września, 2020

Perzów: Złote, Diamentowe i Żelazne Gody

Uroczystość wręczenia Medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odbyła się 16 września 2020 r. w sali widowiskowej w Gminnym Ośrodku Kultury w Perzowie. Jubileusz Złotych, Diamentowych i Żelaznych Godów obchodziły pary, które przeżyły ze sobą 50, 60 oraz 65 lat.

Za zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed ponad pół wiekiem rodziny, za wychowanie dzieci, za smutki, radości jubilaci zostali odznaczeni Medalem „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanym przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na mocy ustawy z 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach. Aktu odznaczenia medalami dokonała wójt gminy Perzów Danuta Froń w towarzystwie sekretarz gminy Weroniki Urbańskiej, skarbnika Edyty Kieruzal, zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Kingi Slotta, proboszcza parafii Turkowy - ks. Rafała Hącia, proboszcza parafii Słupia pod Bralinem - ks. Marcina Nowickiego.
D. Froń pod adresem par skierowała słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. W imieniu poseł do Parlamentu Europejskiego Andżeliki Możdżanowskiej serdeczne gratulacje dla jubilatów złożyła Anna Lis. Oprócz medali zostały także wręczone pamiątkowe dyplomy, upominki i kwiaty. Wzniesiono także toast za zdrowie jubilatów.
Listy gratulacyjne otrzymali: Janina i Marian Błochowie, Krystyna i Józef Jarochowie, Teresa i Zdzisław Kukulscy, Sabina i Łucjan Maciejowie, Janina i Stanisław Staszakowie, Zofia i Stanisław Wójcikowie, Janina i Jan Żakowie.

~ Kinga Slotta

Więcej w nr 39 (1396) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!