Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anety, Lecha, Leona 21 Lutego 2020, 07:08
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Perzów
9 Kwietnia, 2019

Perzów: Wzrosły stawki opłaty za śmieci

Radni gminy Perzów uchwalili nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Uchwała w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie nieruchomości i stawki tej opłaty podjęta została podczas V sesji Rady Gminy Perzów, która odbyła się 28 marca 2019 r.
Jej podjęcie spowodowane zostało koniecznością dostosowania stawek opłat za gospodarowanie odpadami do obecnych kosztów funkcjonowania systemu oraz zmian w zakresie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
Od 1 stycznia br. znacznie wzrosły opłaty za zagospodarowanie odpadów w regionalnej instalacji ich przetwarzania, czyli w ZZO Olszowa. Spowodowane to zostało wzrostem opłaty marszałkowskiej, której wysokość ustalana jest na podstawie rozporządzenia rady ministrów i waloryzowana w drodze obwieszenia ministra środowiska. Ponadto rozporządzenie ministra środowiska nakłada na gminy obowiązek wprowadzenia modelu selektywnej zbiórki odpadów w podziale na pięć frakcji: szkło, papier, metale, tworzywa sztuczne oraz odpady ulęgające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów.

~ bem

Więcej w nr 14 (1320) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!