Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Irminy, Stanisława 18 Września 2020, 22:52
Dziś 11°C
Jutro 18°C
Perzów
24 Stycznia, 2020

Perzów: Wzrosła opłata za odbiór śmieci

Od 1 marca br. w gminie Perzów obowiązywać będą wyższe stawki miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Projektem uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie nieruchomości i stawki tej opłaty Rada Gminy Perzów zajęła się podczas sesji, która miała miejsce w czwartek, 16 stycznie 2020 r.
Zgodnie z podjętą uchwałą stawka opłaty za odbiór odpadów, które są zbierane i odbierane w sposób selektywny wzrasta z 13 na 19 zł od osoby na miesiąc. Stawka opłaty podwyższonej za gospodarowanie śmieciami niesegregowanymi wyniesie natomiast 38 zł. Dotychczas było to 26 zł. Przypomnijmy, że dotychczasowe stawki uchwalone zostały przez Radę Gminy 28 marca 2019 r., a obowiązywały od 1 maja ubiegłego roku.
Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, konieczność jej podjęcia wynikała z potrzeby dostosowania stawek opłat za gospodarowanie odpadami do obecnych kosztów funkcjonowania systemu. Po dokonaniu szczegółowej analizy aktualnych i prognozowanych kosztów funkcjonowania systemu na terenie gminy Perzów stwierdzono, iż od grudnia 2019 r. system gospodarowania odpadami komunalnymi oparty na dotychczas obowiązującej stawce nie pokrywał ponoszonych z tego tytułu kosztów. Obowiązująca od 1 marca 2020 r. podwyżka stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi musi pokryć koszty funkcjonowania za wcześniejsze miesiące tego roku, tj. za styczeń i luty oraz za kolejne miesiące, tak aby system gospodarowania odpadami się samofinansował.

~ bem

Więcej w nr 4 (1361) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!