Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jagienki, Kamili, Korneliusza 17 Września 2021, 02:01
Dziś 19°C
Jutro 16°C
Perzów
7 Lutego, 2018

Perzów: Wyremontowano salę widowiskową

Dobiegły końca prace remontowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Perzowie, na realizację których Gmina Perzów uzyskała dofinansowanie w kwocie 255.000,00 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wyremontowana została sala widowiskowa i jej zaplecze. Na scenie pojawiła się kurtyna z napędem elektrycznym i nowa dębowa podłoga. Zmodernizowano garderobę, sanitariaty i korytarze. Odnowione zostały ściany, sufity i podłogi, wymieniona stolarka drzwiowa, wentylacja, instalacja elektryczna oraz oświetlenie. W sali widowiskowej pojawiły się nowe efektowne żyrandole, a na ścianach zamontowano panele akustyczne. Wyremontowana została również tzw. mała salka, w której między innymi zainstalowany został ekran projekcyjny.
- Wniosek na realizację zadania pn. „Remont sali widowiskowej i jej zaplecza w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie oraz zakup wyposażenia” został złożony w ramach programu Infrastruktura Domów Kultury w listopadzie 2016 r. i jako jeden z nielicznych uzyskał tak wysokie dofinansowanie. Dziś możemy pochwalić się jedną z najładniejszych i największych sal widowiskowych w całym powiecie kępińskim - z dumą mówi wójt gminy Perzów Danuta Froń. - Mam nadzieję, że sala zostanie właściwie zagospodarowana i będzie tętnić życiem. Oficjalne otwarcie zaplanowaliśmy na 11 marca, natomiast już 3 lutego odbyła się tu pierwsza impreza, jaką jest coroczny wieczorek charytatywny - dodaje wójt.
Dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przy współudziale środków własnych w wysokości 448.031,95 zł całkowicie zmieniło się oblicze Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie, a co za tym idzie perspektywa działań statutowych i rozwoju instytucji. Mieszkańcy gminy Perzów będą mogli cieszyć się piękną i wszechstronną salą widowiskową i realizować swoje oddolne inicjatywy. Generalnym wykonawcą zadania była firma Projektobud Kępno.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!