Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Arkadii, Krystyna, Stanisławy 13 Listopada 2019, 19:41
Dziś 5°C
Jutro 7°C
Kultura i oświata
2 Lipca, 2019

Perzów: Wreszcie wakacje...

Nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów. Oficjalnie zakończył się rok szkolny 2018/2019 w placówkach na terenie gminy Perzów. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów, nowych doświadczeń.

Czas spędzony w szkole to nie tylko czas poświęcany nauce i poszerzaniu swojej wiedzy, to również miejsce, gdzie uczniowie spędzają swój czas na rozwijaniu pasji sportowych, czy artystycznych, miejsce codziennych spotkań z przyjaciółmi, miejsce w którym możemy dostrzec i wykształcić w sobie wiele zachowań społecznych. Zakończenie roku szkolnego to chwila na którą z niecierpliwością oczekiwali zarówno uczniowie, rodzice jak i nauczyciele. To również czas refleksji i pożegnań.
We wtorek, 18 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Publicznym Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Perzowie. W wyniku nowej ustawy oświatowej, po dwudziestoletniej działalności, miejscowe gimnazjum przestało działać. W uroczystościach udział wzięły władze samorządowe, oświatowe i zaproszeni goście, oraz grono pedagogiczne, zaś część artystyczną przygotowali uczniowie z w/w placówki.
W środę, 19 czerwca uroczyście rok szkolny zakończyły szkoły podstawowe. Uroczystości rozpoczęto w Zespole Szkół w Perzowie o godz. 8.00, natomiast w Zespole Szkół w Trębaczowie o godz 10.00. W szkołach zostały wręczone świadectwa. Łącznie rok szkolny zakończyło 119 przedszkolaków, 298 uczniów szkół podstawowych i 32 gimnazjalistów. W uroczystościach udział wzięły: wójt gminy Perzów Danuta Froń oraz inspektor ds. oświaty Dominika Drapiewska, które wręczyły dyplomy, zdolnym uczniom, laureatom bądź finalistom konkursów na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim w roku szkolnym 2018/2019. Jednocześnie
Rozpoczynające się wakacje to dla jednych czas na zasłużony odpoczynek i zabawę, dla innych zaś czas na pracę, czy rozwijanie swoich pasji. - Wszystkim uczniom życzymy udanych, szczęśliwych, bezpiecznych, przepięknych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Oby te dni pozwoliły na zasłużony odpoczynek, nabranie sił i zapału do zmierzenia się z nowymi wyzwaniami w nadchodzącym roku szkolnym. Następny dzwonek dopiero we wrześniu – podsumowała wójt D. Froń

~ Oprac. m

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!