Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogusława, Gracjana, Laury 18 Grudnia 2018, 22:19
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Kultura i oświata
21 Września, 2018

Perzów: Wparcie edukacji ekologicznej

Gmina Perzów otrzyma dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na realizację zadania pn. „Utworzenie ścieżki dydaktycznej przy Zespole Szkół w Trębaczowie poprzez zakup roślin wieloletnich i infrastruktury edukacyjnej”.

Zadanie gminy Perzów znalazło się na liście przedsięwzięć przyjętych do dofinansowania przez WFOŚiGW w Poznaniu w zakresie „Edukacji Ekologicznej 2018”.
Dofinansowanie w kwocie 31.392,00 zł dotyczy utworzenia ścieżki dydaktycznej przy Zespole Szkół w Trębaczowie. Zagospodarowany zostanie teren przed szkołą, szczególnie wyeksploatowany w związku z budową sali gimnastycznej. W ramach zadania zakupione zostaną drzewka i krzewy wieloletnie oraz elementy małej architektury stanowiące nowoczesną formę tablic edukacyjnych. - Posadzone zostaną różne gatunki krzewów tak, aby całość stanowiła stosowną kompozycję a jednocześnie, by służyła edukacji przyrodniczej - powiedziała wójt gminy Perzów Danuta Froń. - Mam nadzieję, że będzie tu naprawdę ładnie, tym bardziej, że w sąsiedztwie tego terenu wyremontowana zostanie droga do szkoły, na co gmina otrzymała dofinansowanie z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju Konkurencyjności Regionów – dodała.
Całkowite koszty zadania wynoszą 34.880,00 zł. Termin zakończenia prac zaplanowany został na jesień tego roku.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!