Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 06:40
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Perzów
16 Listopada, 2017

Perzów: Stworzono miejsca rekreacji

Zakończyły się prace związane z zadaniem pn. „Budowa infrastruktury rekreacyjnej w gminie Perzów”.

W ramach zadania stworzone zostały miejsca rekreacji i wypoczynku w czterech miejscowościach: Perzów, Słupia pod Bralinem, Miechów, Domasłów. Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2014-2020. Na realizację zadania przeznaczone zostały środki własne w wysokości 73.072,79 zł. Otrzymana pomoc finansowa wynosi 127.842,00 zł.
Powstały miejsca rekreacji, gdzie mieszkańcy mogą aktywnie spędzać czas, wzmacniać więzi rodzinne oraz budować relacje sąsiedzkie. We wszystkich miejscowościach objętych zadaniem nawierzchnie zostały utwardzone kostką brukową, a w Perzowie, Miechowie i Domasłowie tereny zostały oświetlone, przy wykorzystaniu proekologicznych rozwiązań, takich jak lampy solarne.
W Perzowie powstała ścieżka gier, na której dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność i uczyć się współdziałania. Rodzice lub opiekunowie mogą obserwować i odpoczywać na ławkach lub przyłączyć się do zabawy ze swoimi pociechami.
W Słupi pod Bralinem oprócz nowoczesnego i świetnie wyposażonego placu zabaw dla dzieci znalazły się urządzenia siłowni zewnętrznej. Stanęły również ławki.
Mieszkańcy Domasłowa mogą cieszyć się nowym miejscem rekreacji, w którym znalazła się wygodna altana grillowa, gry dla najmłodszych oraz wyznaczone miejsce na ognisko, przy którym znalazło się miejsce na ławki.
Społeczność Miechowa może teraz zadbać o swoją kondycję, korzystając z czterech urządzeń siłowni zewnętrznej. Dla dzieci stanął domek z grami edukacyjnymi.
Powstałe nowoczesne i bezpieczne miejsca rekreacji służyć będą wzmacnianiu więzi rodzinnych i społecznych oraz integracji. – Jako wójt gminy Perzów cieszę się, że oddajemy nowe piękne obiekty w ręce mieszkańców i zapewniamy możliwość integracji pokoleń – powiedziała wójt Danuta Froń.

~ M. Siudy

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!