Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Ksawerego, Pauliny 2 Grudnia 2021, 19:44
Dziś 4°C
Jutro 2°C
Perzów
21 Października, 2021

Perzów: Samochód dla druhów z Perzowa

Ochotnicza Straż Pożarna w Perzowie otrzymała o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Uroczystość przekazania auta jednostce odbyła się w minioną sobotę. Uczestniczyła w niej minister rodziny Marlena Maląg, władze samorządowe powiatu kępińskiego wśród nich starosta Robert Kieruzal oraz wójt Danuta Froń wraz z radnymi gminy Perzów.
Nowy samochód kosztował 848 tys. zł, z czego 400 tys. dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Wniosek o dotacje wsparła minister M. Maląg oraz europoseł Andżelika Możdżanowska. Nowego auta gratulowała strażakom wójt gminy. - Mam nadzieję, że to jest samochód, który sobie wymarzyliście. Dzięki temu, że ten samochód został zakupiony, mogliśmy naszą bazę samochodów strażackich przekazać do innych jednostek, które się wzmocniły. Myślę, że to jest też bezpieczeństwo dla strażaków, ale też bardzo duże bezpieczeństwo dla naszych mieszkańców – stwierdziła D. Froń.

~ m

Więcej w nr 41 (1450) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!