Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2021, 18:33
Dziś 13°C
Jutro 14°C
Perzów
13 Stycznia, 2021

Perzów: Realizacja funduszu sołeckiego w 2020 roku

Dobiegła końca realizacja zadań zaplanowanych w budżecie Gminy Perzów jako przedsięwzięcia wyodrębnione w budżecie w ramach funduszu sołeckiego.

W 2020 roku sołectwo Brzezie wyremontowało altanę grillową, która dostała nowe oświetlenie ledowe i pokrycie dachowe. Poszerzono też jej wyposażenie.
W Domasłowie realizowano pierwszy etap utwardzania drogi gminnej dojazdowej do pól i pastwisk, łączącej sołectwo Domasłów z sołectwem Perzów od strony Nieprosina, zmodernizowano plac zabaw oraz dokonano oznakowania obszaru sołectwa tablicami kierunkowymi z numeracją porządkową nieruchomości. Zakupiono też nowy akumulator do kosiarki. Dzięki współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich udało się wyposażyć wiejską kuchnię w dwa nowoczesne okapy gastronomiczne z wentylatorami i regulatorami obrotów. Wiele prac pielęgnacyjnych na terenach rekreacyjnych mieszkańcy Domasłowa wykonali własnymi siłami. Część usług związanych z utrzymaniem zieleni została zlecona firmie zewnętrznej.
W 2020 roku mieszkańcy Kozy Wielkiej oraz Gęsiej Górki prawie cały fundusz sołecki przeznaczyli na budowę drogi dojazdowej do pól i pastwisk. Dzięki wsparciu finansowemu ze środków Województwa Wielkopolskiego wybudowano odcinek o długości 1 000 mb. Pozostałe środki funduszowe wykorzystano na bieżące potrzeby sołectwa.

~ Oprac. m

Więcej w nr 2 (1411) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!