Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Michaliny, Michała, Piotra 19 Października 2021, 21:20
Dziś 16°C
Jutro 18°C
Kultura i oświata
8 Lipca, 2021

Perzów: Przegląd śpiewaczy z publikacją w tle

19 czerwca 2021 r. w Perzowie odbył się Przegląd Zespołów Śpiewaczych Południowej Wielkopolski.

Na perzowskiej scenie zaprezentowało się sześć zespołów. Dla większości z wokalistów był to pierwszy po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią występ przed publicznością.
Jak podkreśla starosta Robert Kieruzal: - Przegląd ma na celu przede wszystkim promowanie dorobku artystycznego zespołów działających na terenie powiatu kępińskiego. Przeglądowi towarzyszy dodatkowo publikacja opisująca działalność oraz dokonania poszczególnych zespołów i chórów.
W tegorocznym przegladzie wystąpili: zespół „Harmonia” prowadzony przez Andrzeja Ciurysa, chór „Laskowianie” prowadzony przez Renatę Ciemny, chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Kępińskiego prowadzony przez Jacka Klytę, zespół „Dźwięki nadziei” pod kierownictwem Marka Kowalskiego, zespół wokalny „Ale Babki” z Bralina, zespół „Perzowianie” z Perzowa oraz zespół „Słupianie” z Słupi pod Kępnem.

~ Oprac. m

Więcej w nr 26 (1435) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!