Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Delfiny, Marii, Wirginiusza 8 Grudnia 2021, 14:39
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Perzów
2 Września, 2021

Perzów: Pół wieku i więcej razem

Jubilaci złotych i diamentowych godów z gminy Perzów zostali uhonorowani specjalnymi medalami nadanymi przez prezydenta RP.

26 sierpnia 2021 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” par małżeńskich z terenu gminy Perzów. Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów obchodziły pary, które przeżyły ze sobą 50 oraz 60 lat.
Piękny jubileusz był podstawą do wystąpienia Urzędu Stanu Cywilnego w Perzowie z wnioskiem o nadanie parom odznaczeń państwowych „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Podczas uroczystości medale w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wręczała wójt Danuta Froń w towarzystwie przewodniczącego Rady Gminy Perzów Przemysława Łytki, sekretarz gminy Weroniki Urbańskiej, zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Kingi Slotta, proboszcza parafii Turkowy - ks. Rafała Hącia, proboszcza parafii Słupia pod Bralinem - ks. Marcina Nowickiego.

~ KS

Więcej w nr 34 (1443) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!