Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antonii, Ignacego, Wiktora 17 Października 2019, 16:14
Dziś 18°C
Jutro 18°C
Perzów
11 Lutego, 2019

Perzów: Pierwsze spotkanie z sołtysami

21 stycznia br. w Perzowie odbyło się pierwsze spotkanie z nowo wybranymi sołtysami gminy Perzów.

Z sołtysami wybranymi na nową kadencję spotkali się: wójt gminy Perzów Danuta Froń, sekretarz gminy Weronika Urbańska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Monika Domagała oraz pracownicy Urzędu Gminy w Perzowie
Podczas spotkania omówiony został kalendarz imprez planowanych w poszczególnych sołectwach w 2019 r. Ustalono, między innymi, że gminne śniadanie wielkanocne odbędzie się w tym roku w Trębaczowie, dożynki gminne w Turkowach, a wigilię gminną zorganizuje sołectwo Miechów. Zaplanowano również organizację Dni Gminy Perzów oraz kalendarz imprez Gminnego Ośrodka Kultury.
Sekretarz W. Urbańska zapoznała gospodarzy sołectw z projektami uchwał w sprawie nadania statutów i poddaniu ich konsultacjom. Podczas spotkania dyskutowano też o czystości powietrza, programie ,,Czyste powietrze” oraz o zmianie gospodarowania odpadami. Sołtysi wybrani na nową kadencję zapoznali się z przepisami RODO.
Wójt D. Froń podkreśliła ważną rolę sołtysa – gospodarza i społecznika. Dokonała również krótkiego podsumowania dokonań sołectw w minionym roku, dziękując za współpracę i zaangażowanie w pracę na rzecz gminy Perzów.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!