Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bolka, Cezaryny, Marioli 25 Marca 2019, 11:11
Dziś 9°C
Jutro 6°C
Perzów
19 Października, 2018

Perzów: „Perzowianie” integrują

Towarzystwo Rozwoju Gminy Perzów zrealizuje zadanie dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Towarzystwo Rozwoju Gminy Perzów podpisało w siedzibie Stowarzyszenia Wrota Wielkopolski umowę na realizację grantu w ramach projektu pt. „Aktywna i ekologicznie odpowiedzialna, wspólnie działająca społeczność Wrót Wielkopolski w 2018 roku”. Grant jest dofinansowany w ramach PROW na lata 2014-2020.
Realizowane przez TRGP zadanie pn. „Perzowianie” kierowane jest do seniorów i dotyczy budowania więzi w społeczności lokalnej poprzez pobudzanie aktywności wśród mieszkańców.
Towarzystwo wyda 500 sztuk śpiewnika lokalnego zespołu „Perzowianie” oraz zorganizuje przegląd zespołów ludowych i chórów działających na obszarze Lokalnej Grupy Działania.
Spotkanie osób starszych podczas zorganizowanego przeglądu oraz opracowanie śpiewnika wpłyną na integrację grupy i przyczynią się do zwiększenia ich przynależności do regionu.
Wspólne biesiadowanie ma za zadanie integrację seniorów, zaś opracowanie i wydanie śpiewnika wpłynąć ma na wykorzystanie lokalnych zasobów kulturowych i historycznych.
W ramach przedsięwzięcia planuje się również zakup 22 chust ludowych dla członków zespołu „Perzowianie”.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!