Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2019, 12:07
Dziś 10°C
Jutro 6°C
Perzów
10 Lipca, 2018

Perzów: Nowe miejsca sportu, rekreacji i wypoczynku

Gmina Perzów wśród laureatów VIII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Dwa sołectwa z terenu gminy: Miechów i Domasłów otrzymają dofinansowanie z współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego programu Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020 w ramach konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.
Głównym celem konkursu jest aktywizacja mieszkańców obszarów wiejskich na poziomie sołectwa, w kierunku ich zaangażowania na rzecz rozwoju własnej miejscowości oraz wsparcie niewielkich projektów służących zagospodarowaniu przestrzeni publicznej na wsi, odtwarzaniu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz kultywowaniu tradycji społeczności lokalnych.
Spośród 275 projektów zgłoszonych do konkursu, dofinansowanie otrzyma 128 projektów, w tym projekty Gminy Perzów: „Odpoczynek i rekreacja – zagospodarowanie terenów publicznych przy przedszkolu w Miechowie” oraz „Po zdrowie w Domasłowie – zagospodarowanie boiska z przeznaczeniem na sport i rekreację”
Zgodnie ze złożonym wnioskiem w Miechowie podjęte zostaną prace związane z zagospodarowaniem części działki przy przedszkolu. Teren będzie uporządkowany i oczyszczony. Nasadzone zostaną drzewa, zakupione nowe ławeczki, kosze, stojaki na rowery, urządzenia zabawowe, altana plenerowa, lampa solarna i grill. W Domasłowie planuje się zagospodarować boisko sportowe, obok którego powstanie siłownia plenerowa.
- W obu sołectwach podjęte zostaną działania związane z zagospodarowaniem przestrzeni publicznej, poprawiające estetykę miejscowości. Na realizację zadania w Miechowie Gmina otrzyma 25.000,00 zł, a w Domasłowie 23.740,00 zł – zapewniła wójt gminy Perzów Danuta Froń.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!