Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2021, 18:24
Dziś 13°C
Jutro 14°C
Perzów
16 Grudnia, 2020

Perzów: Na placu zabaw już trwa zabawa

Modernizacja placu zabaw w Perzowie zakończona.

W sklepach choinki, bombki i prezenty, czyli nadchodzą święta. 6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Legenda głosi, że co roku w nocy z 5 na 6 grudnia Mikołaj odwiedza każde dziecko, pozostawiając w butach zabawki i słodycze. Wójt gminy Perzów Danuta Froń, w związku z mikołajkami, dla najmłodszych mieszkańców gminy Perzów przygotowała niespodziankę. Na terenach przy przedszkolu w Perzowie trwała modernizacja istniejącego placu zabaw.
Zgodnie z umową w dniu 21 lipca br. w siedzibie Stowarzyszenia Wrota Wielkopolski w Baranowie D. Froń przy kontrasygnacie skarbnika Gminy Edyty Kieruzal podpisała z prezesem Grzegorzem Grzunką umowę o powierzenie grantu w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Kwota przyznanych gminie Perzów środków finansowych wynosi 15 000 zł. Przedmiotem umowy było dofinansowanie modernizacji placu zabaw w Perzowie, aby osiągnąć cel: „utworzenie atrakcyjnej i nowoczesnej bazy rekreacyjnej służącej poprawie jakości życia mieszkańców gminy Perzów poprzez modernizację placu zabaw w Perzowie”.

~ Oprac. m

Więcej w nr 51 (1408) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!