Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kamila, Karoliny, Roberta 19 Lipca 2019, 03:51
Dziś 21°C
Jutro 25°C
Kultura i oświata
30 Stycznia, 2019

Perzów: Można skorzystać z bezpłatnego szkolenia

W gminie Perzów rozpoczęły się bezpłatne szkolenia informatyczne, prowadzone w ramach programu „Ja w internecie”.

Podczas pierwszych szkoleń, które odbyły się od 15 do 17 stycznia 2019 r. uczestnicy poznali między innymi sposób funkcjonowania i zasady wykorzystywania portali internetowych dla rolników oraz bankowych kont elektronicznych.
Omówione zostały również tematy dotyczące założenia profilu zaufanego czy elektronicznych skrzynek podawczych. Uczestnicy szkolenia otrzymali sposobność poznania wielu ciekawostek i narzędzi informatycznych.
W drugim tygodniu ferii w ramach internetowego kursu przedstawione zostały zagadnienia związane z finansami i transakcjami w sieci.
W harmonogramie przewidziano także szkolenia dla osób, które chcą nauczyć się skutecznie korzystać z portali społecznościowych, zakładać i prowadzić własną stronę internetową, bloga, a także otworzyć własna firmę.
Specjalnie dla rodziców, opiekunów i nauczycieli przeprowadzony zostanie kurs związany z zagrożeniami związanymi z wykorzystaniem internetu przez dzieci i młodzież szkolną. Specjalne szkolenie zaplanowano również dla osób rozpoczynających dopiero swoją przygodę z internetem.
Organizatorzy bezpłatnego szkolenia zapewniają laptop dla każdego uczestnika oraz materiały szkoleniowe. - Nabór na szkolenia jest otwarty – informuje wójt gminy Perzów Danuta Froń. - Zapisy wszystkich chętnych, którzy chcą nabyć i rozwijać swoje kompetencje cyfrowe, pozwalające na świadome korzystanie z nowoczesnych technologii cyfrowych, przyjmowane są pod numerem telefonu 663 485 195 lub w Urzędzie Gminy w Perzowie, pokój numer 10. Szczegółowe informacje znaleźć też można na stronie internetowej urzędu – dodaje.
Projekt współfinansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Budżetu Państwa.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!