Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bony, Horacji, Jerzego 24 Kwietnia 2019, 12:10
Dziś 18°C
Jutro 20°C
Sport
12 Kwietnia, 2018

Perzów: „Kaminari” walczyło w Lesznie

Zawodnicy Klubu Karate „Kaminari” Perzów wystartowali w I edycji Budokan Astromal Cup Kumite Challenge w Lesznie.

Turniej, który odbył się 25 marca 2018 r., zgromadził ponad 220 karateków reprezentujących 29 klubów z całej Polski. Zawody rozegrane zostały na zasadach, które obowiązywać będą podczas Igrzysk Olimpijskich w 2020 r. w Tokio (zawodnicy rywalizowali w grupach systemem każdy z każdym).
- Było to dla nas kolejne nowe doświadczenie i okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w konkurencjach kumite – mówi trener Łukasz Lulek.
Tym razem karatecy z Perzowa wrócili z dwoma brązowymi krążkami wywalczonymi przez Zuzannę Kulawik w konkurencji kumite dziewcząt 2007-2006 (-35 kg) oraz Huberta Kozicę w konkurencji kumite chłopców 2009-2008 (+30 kg). W barwach perzowskiego klubu wystartowali również Natalia Chlewicka, Zofia Moś, Anna Kula, Hubert Kokot, Kacper Gnitecki, Dawid Olejnik, Cyprian Jarczak i Maciej Poślod.
- Walki były naprawdę zacięte i emocjonujące, czasami bardzo mało brakowało do wygranej. Z zawodów wracamy z nowymi wnioskami i motywacją do jeszcze cięższej pracy – podsumowuje trener. - Duże podziękowania dla klubu Budokan Astromal Leszno za zaproszenie no i, oczywiście, dla rodziców za wsparcie.
Udział w turnieju dofinanowany został z budżetu Gminy Perzów.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!