Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Benedykta, Izodory, Wacławy 4 Kwietnia 2020, 23:33
Dziś 9°C
Jutro 12°C
Powiat
21 Marca, 2018

Perzów: II Pielgrzymka Sołtysów

Sołtys wsi Koza Wielka Przemysław Łytka reprezentował gminę Perzów podczas II Pielgrzymki Sołtysów Południowej Wielkopolski do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Pielgrzymka sołtysów południowej Wielkopolski do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbyła się w przededniu ich święta, 10 marca br.
Tego dnia uroczystą mszę świętą w intencji sołtysów z Wielkopolski odprawił ks. biskup Edward Janiak. Po nabożeństwie poczty i delegacje przeszły na plac św. Józefa, by złożyć kwiaty i wieńce pod pomnikiem papieża Jana Pawła II.
Dalsza część uroczystości odbyła się w hali widowiskowo-sportowej w Stawiszynie, gdzie sołtysów oraz wszystkich zaproszonych gości przywitali organizatorzy pielgrzymki: Krzysztof Grabowski - wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Jarosław Maciejewski – prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego, Piotr Walkowski - prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej oraz burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak.
W stronę zebranych sołtysów płynęły życzenia i podziękowania. - Z okazji święta sołtysów życzymy wam wszelkiej pomyślności i satysfakcji w pracy na rzecz sołectwa i jego mieszkańców. Niech zdrowie i radość są wiernymi towarzyszami waszego dnia codziennego. Niech wam nigdy nie zabraknie wytrwałości, pomysłów na nowe inwestycje oraz inicjatyw integrujących lokalną społeczność – mówił wicemarszałek K. Grabowski, podkreślając niezwykle ważną funkcję sołtysa w sołectwie i gminie.
Wspaniałe wrażenia artystyczne zapewnił uczestnikom uroczystości zespół dziecięco-młodzieżowy „Równica” z Ustronia, który poderwał zebranych gości do wspólnego śpiewania góralskich piosenek, takich jak chociażby „Góralu, czy ci nie żal?”. Uroczystość zakończyły dyskusje i wspólne rozmowy przy stołach, na których nie zabrakło swojskiego chleba ze smalcem, wędlin i ciasta.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!