Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Pauliny, Rudolfiny 26 Czerwca 2022, 21:55
Dziś 23°C
Jutro 30°C
Kultura i oświata
4 Maja, 2022

Perzów: Grant w projekcie „Tradycyjny sad”

Klasa I Zespołu Szkół w Perzowie zajęła 4. miejsce w pierwszym etapie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Tradycyjny sad” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Uczennice i uczniowie klasy otrzymają grant na stworzenie minisadu. Zespół otrzymał za swój projekt 565 na 600 punktów możliwych, lokując się na czwartym miejscu w kategorii do VI klasy.
Przed uczennicami i uczniami drugi etap konkursu, realizacja grantu i sadzenie drzewek. Jest to etap praktycznego sadowniczego działania w oparciu o przygotowany wcześniej plan, wraz z prowadzeniem akcji promocyjnej projektu. Po otrzymaniu grantu uczniowie wraz z opiekunem zakupią rekomendowane wiśnie tradycyjnych odmian i rośliny towarzyszące, które posadzą według ustalonego wcześniej planu.

~ Oprac. m

Więcej w nr 18 (1477) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!