Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Agaty, Dalii, Sobiesława 7 Grudnia 2019, 17:25
Dziś 7°C
Jutro 7°C
Perzów
1 Sierpnia, 2019

Perzów: Gmina wysoko w rankingu zamożności

Gmina Perzów znalazła się na wysokim 54. miejscu w Polsce w rankingu zamożności polskich samorządów.

W rankingu dochodów jednostek samorządu terytorialnego za 2018 r. przeprowadzonym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, dwutygodnik w całości poświęcony samorządom, gmina Perzów uplasowała się w obszarze zamożności na wysokim 54. miejscu spośród 1548 gmin w kraju i 2. miejscu w powiecie kępińskim.
- 54 miejsce na 1548 gmin w Polsce może każdego włodarza gminy tylko cieszyć i mobilizować do działania. Staramy się te środki spożytkować racjonalnie i jak najlepiej, bo potrzeby w gminie związane z oświatą, struktura drogową, wodociągową i kanalizacją są duże. Wszystkie działania wymagają czasu, ale najważniejszy jest fakt, że gmina rozwija się i myślę, że mieszkańcom na terenie gminy Perzów żyje się coraz lepiej i nowocześniej – skomentowała wyniki rankingu wójt gminy Perzów Danuta Froń.

~ bem

Więcej w nr 31 (1337) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!